Home » Nowości

Nowości

2017 Listopad

Otwarta szynowa orteza łokcia OKG-04

Otwarta szynowa orteza łokcia OKG-04

Otwarta szynowa orteza łokcia OKG-04 służy do zapobiegania zespołowi kanału łokciowego, poprzez ustawienie łokcia w odpowiedniej pozycji. Orteza wyposażona jest w specjalne możliwe do dokształcania aluminiowe stalki, które uniemożliwiają zgięcie łokcia. Takie rozwiązanie redukuje ucisk, generowany na nerw łokciowy, powoduje jego odbarczenie i zmiejsza dolegliwości bólowe.

Czytaj dalej »
2017 Październik

Orteza pozycjonującą kończynę górną STROKE OKG-05

OKG-05

Orteza kończyny górnej STROKE ma na celu pozycjonowanie i ustabilizowanie wiotkiej kończyny górnej zaraz po udarze. Orteza pozycjonuje kończynę górną w sposób funkcjonalny, czyli tak aby mięśnie i układ nerwowy utrzymały pamięć ruchową, a rehabilitacja poudarowa była szybka i sprawna. Orteza kończyny górnej STROKE ma za zadanie zapobiec spastyce poudarowej i zapewnić choremu możliwość samoobsługi.

Czytaj dalej »
2017 Wrzesień

Orteza pozycjonująca rzepkę OKD-25

OKD-25

Leczenie konfliktu rzepkowo-udowego obejmuje zarówno ćwiczenia rehabilitacyjne jak i zaopatrzenie ortopedyczne. Kluczem do sukcesu w terapii pozaosiowej pracy rzepki jest prawidłowo dobrana orteza kolana. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza specjalistyczna orteza pozycjonująca rzepkę OKD-25.

Czytaj dalej »
2017 Sierpień

Stabilizator stawu skokowego i stopy AFO PLUS

AFO PLUS

Stabilizator AFO PLUS nie jest dedykowany tylko osobom cierpiącym na koślawość stawu skokowego.
AFO PLUS powinien stosować każdy, kto chciałby zapewnić sobie komfort i perfekcyjne dopasowanie łuski na kończynie!

Czytaj dalej »
2017 Czerwiec

Aktywna orteza wspomagająca więzadła stawu kolanowego LigaCare OKD-23

LigaCare OKD-23

W celu profilaktycznego zabezpieczenia stawu kolanowego przed uszkodzeniem więzadeł, a także w przypadku leczenia zachowawczego i operacyjnego doskonale sprawdzi się nasza asymetryczna orteza kolana LigaCare.

Czytaj dalej »
2017 Czerwiec

Aktywna orteza lędźwiowa AM-WSP-09

AM-WSP-09

Aktywna orteza lędźwiowa ELVA AM-WSP-09 to jedna z najskuteczniej działających ortez kręgosłupa na rynku. Doskonale stabilizuje i odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz zwiększa tłocznię brzuszną. Zjawisko tłoczni brzusznej wykorzystuje się do stabilizacji i ochrony odcinka lędźwiowego w czasie ruchów i dźwigania, dlatego nasza orteza doskonale sprawdza się wśród osób aktywnych fizycznie.

Czytaj dalej »
2017 Czerwiec

Aktywna orteza lędźwiowo-piersiowa AM-WSP-10

AM-WSP-10

Aktywna orteza lędźwiowo-piersiowa ELVAplus o symbolu AM-WSP-10 to jedna z najskuteczniej działających ortez kręgosłupa na rynku. Doskonale stabilizuje i odciąża odcinek lędźwiowo-piersiowy kręgosłupa, zapobiegając jego deformacji.

Czytaj dalej »
2017 Maj

Orteza śródstopia z pelotą OSS-OS-04

OSS-OS-04

Zapalenie rozcięgna podeszwowego nie jest synonimem płaskostopia lub ostrogi piętowej, ale bez wątpienia jest z nimi jednoznacznie powiązane. Płaskostopie, pozostawione bez korekcji, powoduje nadmierne rozciąganie rozcięgna podeszwowego i jego przeciążenie, co generuje ból. Dlatego, tak ważna jest zarówno czynna jak i bierna korekcja płaskostopia.
W tym celu stworzyliśmy ortezę śródstopia z pelotą OSS-OS-04, która unosi łuk stopy, zapobiegając tym samym nadmiernym rozciągnięciem rozcięgna podeszwowego i niwelując dolegliwości bólowe.

Czytaj dalej »
2017 Kwiecień

Orteza lędźwiowa dla ergonomii siedzenia AM-SO-07

AM-SO-07

Orteza lędźwiowa VEYRON o symbolu AM-SO-07 będzie Twoim doskonałym partnerem w trakcie wielogodzinnej pracy biurowej.

Czytaj dalej »
2017 Kwiecień

Orteza nadgarstka AM-SP-04

Orteza nadgarstka AM-SP-04

Stosowanie dodatkowej ochrony stawu, po urazie więzadła pobocznego łokciowego (UCL) wymagane jest nawet przez 12 miesięcy, od momentu „wyleczenia” urazu! W tym celu swoją rolę doskonale spełni orteza kompresyjna nadgarstka i kciuka AM-SP-04.

Czytaj dalej »
2017 Kwiecień

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-17

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-17

Najlepszą metodą zapobiegania niestabilności stawu promieniowo-łokciowego dalszego jest jego stabilizacja za pomocą ortezy nadgarstka AM-OSN-U-17 ze specjalnym odciążeniem głowy i wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Orteza ta również doskonale sprawdzi się w leczeniu zachowawczym oraz po zabiegu operacyjnym.

Czytaj dalej »
2017 Kwiecień

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-16

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-16

W początkowych fazach cieśni nadgarstka rekomendowane jest przyjmowane niesteroidowych leków przeciwzapalnych, natomiast w zaawansowanej chorobie niezbędna jest operacja. Zarówno w łagodnych jak i ostrych etapach choroby konieczne jest usztywnienie nadgarstka w ortezie unieruchamiającej z odciążeniem kanału nadgarstka. Co więcej, jeśli jesteś pracownikiem biurowym i spędzasz długie godziny przed komputerem, koniecznym jest stosowanie profilaktyki zapobiegającej cieśni nadgarstka w formie specjalnej peloty silikonowej!

W tym celu doskonale sprawdzi się nasza uniwersalna orteza nadgarstka z silikonową wkładką odciążającą AM-OSN-U-16.

Czytaj dalej »
2017 Marzec

Termoaktywna poduszka lędźwiowa PA-VM-08

Termoaktywna poduszka lędźwiowa PA-VM-08

Dla osób, które są zmuszone do zachowania pozycji siedzącej przez długie godziny zaprojektowaliśmy termoaktywną poduszkę PA-VM-08, która warunkuje utrzymanie prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia i odciąża odcinek lędźwiowy.

Czytaj dalej »
2017 Luty

Orteza przedramienia i dłoni AM-OSN-L-06

AM-OSN-L-06

Spastyczne porażenie mięśni ręki jest bardzo często wynikiem wad wrodzonych (MPD), a także udarów czy urazów. Jej leczenie jest bardzo trudne i polega na zmniejszeniu napięcia mięśniowego. Oprócz farmakologii i rehabilitacji, bardzo ważne jest również leczenie bierne za pomocą plastycznego zaopatrzenia ortopedycznego, mającego na celu zahamowanie dalszego postępu choroby, takiego jak orteza przedramienia i dłoni AM-OSN-L-06.

Czytaj dalej »
2017 Luty

Pas przepuklinowy AM-PPB

AM-PPB

Doskonałym rozwiązaniem zanim pacjent zdecyduje się na zabieg operacyjny jest używanie brzusznego pasa przepuklinowego. W tym celu zaprojektowaliśmy pas przepuklinowy ze specjalnie wyprofilowaną pelotą silikonową AM-PPB, który podtrzymuje i ogranicza powiększanie przepukliny brzusznej.

Czytaj dalej »
2017 Luty

Uniwersalny tutor kończyny dolnej OKD-01

Uniwersalny tutor kończyny dolnej OKD-01

Jeżeli zachodzi konieczność pełnego unieruchomienia kończyny dolnej, to wówczas należy sięgnąć po uniwersalny tutor OKD-01. Orteza ta została tak skonstruowana że dostosowuje się do każdej kończyny.

Czytaj dalej »
2017 Styczeń

Orteza stawu barkowego AM-AO-KG-02 CLEVER 2 ROTATOR

AM-AO-KG-02 CLEVER 2 ROTATOR

Zarówno w leczeniu zachowawczym jak i pooperacyjnym uszkodzenia obrąbka panewkowego niezbędne jest zastosowanie specjalnej ortezy barku CLEVER 2 ROTATOR, która ma za zadanie ustabilizować staw i utrzymać w terapeutycznej 15° lub 30° rotacji.

Czytaj dalej »
2017 Styczeń

Orteza barku AM-AO-KG-02 CLEVER 2 ABDUCTOR

AM-AO-KG-02 CLEVER 2 ABDUCTOR

Orteza barku CLEVER 2 ABDUCTOR to lider w zakresie komfortu, wygody i skuteczności działania. Ma on za zadanie utrzymać i unieruchomić staw ramienny w stałym odwiedzeniu.

Czytaj dalej »
2016 Grudzień

Orteza na kurzą klatkę CARINATUM

CARINATUM

Orteza CARINATUM to idealny sposób na rozwiązanie problemu kurzej klatki.

Czytaj dalej »
2016 Listopad

Uniwersalna orteza kciuka AM-SP-02

Uniwersalna orteza kciuka AM-SP-02

W przypadku podjęcia leczenia farmakologicznego (NLPZ), operacyjnego czy fizykoterapii takiej dolegliwości jak kciuk trzaskający, kluczowe jest unieruchomienie kciuka, szczególnie w okresie ostrego stanu zapalnego. W tym celu, doskonale sprawdzi się nasza najnowsza uniwersalna orteza kciuka AM-SP-02.

Czytaj dalej »