Home » Nowości

Nowości

2018 Grudzień

Poduszka ortopedyczna PA-VM-11

PA-VM-11

Niezmiernie ważne jest stosowanie specjalistycznej poduszki ortopedycznej, która zapewni prawidłowe podparcie karku i utrzyma kręgosłup w osi. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza profesjonalna poduszka ortopedyczna PA-VM-11 z regulacją wysokości.

Czytaj dalej »
2018 Grudzień

Orteza biodra AM-SB-01

Orteza biodra AM-SB-01

Bardzo istotnym elementem rehabilitacji po zabiegu wymiany stawu na endoprotezę jest zabezpieczenie chorego stawu specjalną ortezą z szyną stabilizującą AM-SB-01. Nasza orteza AM-SB-01 jest również doskonałym wsparciem w przypadku złamań w obrębie panewki stawu biodrowego i głowy kości udowej, a także w przypadku skręceń i zwichnięć biodra.

Czytaj dalej »
2018 Październik

Orteza obojczyka AM-TX-05

AM-TX-05

Orteza ósemkowa obojczyka AM-TX-05 to doskonałe rozwiązanie dla złamanego obojczyka. Orteza zapewnia stabilizację w przypadku zwichnięcia i złamania obojczyka, a także po zabiegach operacyjnych.

Czytaj dalej »
2018 Sierpień

Funkcjonalna orteza stawu kolanowego RAPTOR SHORT

RAPTOR Short

Funkcjonalna orteza stawu kolanowego RAPTOR SHORT to doskonała opcja w przypadku uszkodzenia lub chęci zabezpieczenia stawu kolanowego w trakcie szusowania po stoku. Orteza posiada przednio-tylną konstrukcję, a jej dolna rama została skrócona, co pozwala na równoczesne noszenie ortezy z profesjonalnym obuwiem narciarskim.

Czytaj dalej »
2018 Sierpień

Uniwersalna sportowa orteza biodra AM-SB-06

AM-SB-06

Dzięki swojej wysokiej funkcjonalności i innowacyjnemu rozwiązaniu nasza uniwersalna sportowa orteza biodra AM-SB-06 to doskonałe wsparcie dla wszystkich osób, potrzebujących zabezpieczenia stawu biodrowego w trakcie aktywności fizycznej.

Czytaj dalej »
2018 Sierpień

Orteza biodra VIPERmax AM-SB-05

AM-SB-05

VIPERmax to uniwersalna orteza stawu biodrowego z regulacją kąta zgięcia stawu oraz regulacją odwiedzenia kończyny dolnej.

Czytaj dalej »
2018 Maj

Orteza kończyny dolnej RAPTOR BIONIC 4army

RAPTOR BIONIC z grupy 4Army to coś więcej niż zwykła orteza ramowa kolana. Swoją innowacyjną bioniczną konstrukcję zawdzięcza zastosowaniu mechanizmu sprężynowego w zawiasach. Ma on na celu kumulację energii i przenoszenie obciążeń, wytwarzanych przez użytkownika w trakcie ruchu zgięciowego kolana, co znacząco odciąża staw kolanowy. W trakcie prostowania stawu, mechanizm wykorzystuje zmagazynowaną energię i wspomaga pracę prostowników kolana.

Czytaj dalej »
2018 Kwiecień

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt PA-VM-09

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt PA-VM-09

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na walkę z deformacjami główki dziecka jest stosowanie poduszki ortopedycznej HEADPRO™. Poduszka jest profesjonalnym wyrobem medycznym I klasy, a jej specjalny kształt zabezpieczy główkę Twojego dziecka już od 1 dnia życia.

Czytaj dalej »
2018 Kwiecień

Uniwersalna orteza pachwinowa GROIN PROTECTOR OKD-26

OKD-26

Orteza uda GROIN PROTECTOR zabezpiecza mięśnie uda przed urazem. Stała kompresja rozgrzewa mięśnie, przyspieszając gojenie i utrzymując ich stałą temperaturę. Nasza oreza uda GROIN PROTECTOR doskonale sprawdzi się u wszystkich osób aktywnych fizycznie, u których istnieje ryzyko przeciążeń i skręceń w obrębie mięśni uda.

Czytaj dalej »
2017 Listopad

Otwarta szynowa orteza łokcia OKG-04

Otwarta szynowa orteza łokcia OKG-04

Otwarta szynowa orteza łokcia OKG-04 służy do zapobiegania zespołowi kanału łokciowego, poprzez ustawienie łokcia w odpowiedniej pozycji. Orteza wyposażona jest w specjalne możliwe do dokształcania aluminiowe stalki, które uniemożliwiają zgięcie łokcia. Takie rozwiązanie redukuje ucisk, generowany na nerw łokciowy, powoduje jego odbarczenie i zmiejsza dolegliwości bólowe.

Czytaj dalej »
2017 Październik

Orteza pozycjonującą kończynę górną STROKE OKG-05

OKG-05

Orteza kończyny górnej STROKE ma na celu pozycjonowanie i ustabilizowanie wiotkiej kończyny górnej zaraz po udarze. Orteza pozycjonuje kończynę górną w sposób funkcjonalny, czyli tak aby mięśnie i układ nerwowy utrzymały pamięć ruchową, a rehabilitacja poudarowa była szybka i sprawna. Orteza kończyny górnej STROKE ma za zadanie zapobiec spastyce poudarowej i zapewnić choremu możliwość samoobsługi.

Czytaj dalej »
2017 Wrzesień

Orteza pozycjonująca rzepkę OKD-25

OKD-25

Leczenie konfliktu rzepkowo-udowego obejmuje zarówno ćwiczenia rehabilitacyjne jak i zaopatrzenie ortopedyczne. Kluczem do sukcesu w terapii pozaosiowej pracy rzepki jest prawidłowo dobrana orteza kolana. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza specjalistyczna orteza pozycjonująca rzepkę OKD-25.

Czytaj dalej »
2017 Sierpień

Stabilizator stawu skokowego i stopy AFO PLUS

AFO PLUS

Stabilizator AFO PLUS nie jest dedykowany tylko osobom cierpiącym na koślawość stawu skokowego.
AFO PLUS powinien stosować każdy, kto chciałby zapewnić sobie komfort i perfekcyjne dopasowanie łuski na kończynie!

Czytaj dalej »
2017 Czerwiec

Aktywna orteza wspomagająca więzadła stawu kolanowego LigaCare OKD-23

LigaCare OKD-23

W celu profilaktycznego zabezpieczenia stawu kolanowego przed uszkodzeniem więzadeł, a także w przypadku leczenia zachowawczego i operacyjnego doskonale sprawdzi się nasza asymetryczna orteza kolana LigaCare.

Czytaj dalej »
2017 Czerwiec

Aktywna orteza lędźwiowa AM-WSP-09

AM-WSP-09

Aktywna orteza lędźwiowa ELVA AM-WSP-09 to jedna z najskuteczniej działających ortez kręgosłupa na rynku. Doskonale stabilizuje i odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz zwiększa tłocznię brzuszną. Zjawisko tłoczni brzusznej wykorzystuje się do stabilizacji i ochrony odcinka lędźwiowego w czasie ruchów i dźwigania, dlatego nasza orteza doskonale sprawdza się wśród osób aktywnych fizycznie.

Czytaj dalej »
2017 Czerwiec

Aktywna orteza lędźwiowo-piersiowa AM-WSP-10

AM-WSP-10

Aktywna orteza lędźwiowo-piersiowa ELVAplus o symbolu AM-WSP-10 to jedna z najskuteczniej działających ortez kręgosłupa na rynku. Doskonale stabilizuje i odciąża odcinek lędźwiowo-piersiowy kręgosłupa, zapobiegając jego deformacji.

Czytaj dalej »
2017 Maj

Orteza śródstopia z pelotą OSS-OS-04

OSS-OS-04

Zapalenie rozcięgna podeszwowego nie jest synonimem płaskostopia lub ostrogi piętowej, ale bez wątpienia jest z nimi jednoznacznie powiązane. Płaskostopie, pozostawione bez korekcji, powoduje nadmierne rozciąganie rozcięgna podeszwowego i jego przeciążenie, co generuje ból. Dlatego, tak ważna jest zarówno czynna jak i bierna korekcja płaskostopia.
W tym celu stworzyliśmy ortezę śródstopia z pelotą OSS-OS-04, która unosi łuk stopy, zapobiegając tym samym nadmiernym rozciągnięciem rozcięgna podeszwowego i niwelując dolegliwości bólowe.

Czytaj dalej »
2017 Kwiecień

Orteza lędźwiowa dla ergonomii siedzenia AM-SO-07

AM-SO-07

Orteza lędźwiowa VEYRON o symbolu AM-SO-07 będzie Twoim doskonałym partnerem w trakcie wielogodzinnej pracy biurowej.

Czytaj dalej »
2017 Kwiecień

Orteza nadgarstka AM-SP-04

Orteza nadgarstka AM-SP-04

Stosowanie dodatkowej ochrony stawu, po urazie więzadła pobocznego łokciowego (UCL) wymagane jest nawet przez 12 miesięcy, od momentu „wyleczenia” urazu! W tym celu swoją rolę doskonale spełni orteza kompresyjna nadgarstka i kciuka AM-SP-04.

Czytaj dalej »
2017 Kwiecień

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-17

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-17

Najlepszą metodą zapobiegania niestabilności stawu promieniowo-łokciowego dalszego jest jego stabilizacja za pomocą ortezy nadgarstka AM-OSN-U-17 ze specjalnym odciążeniem głowy i wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Orteza ta również doskonale sprawdzi się w leczeniu zachowawczym oraz po zabiegu operacyjnym.

Czytaj dalej »
2017 Kwiecień

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-16

Orteza nadgarstka AM-OSN-U-16

W początkowych fazach cieśni nadgarstka rekomendowane jest przyjmowane niesteroidowych leków przeciwzapalnych, natomiast w zaawansowanej chorobie niezbędna jest operacja. Zarówno w łagodnych jak i ostrych etapach choroby konieczne jest usztywnienie nadgarstka w ortezie unieruchamiającej z odciążeniem kanału nadgarstka. Co więcej, jeśli jesteś pracownikiem biurowym i spędzasz długie godziny przed komputerem, koniecznym jest stosowanie profilaktyki zapobiegającej cieśni nadgarstka w formie specjalnej peloty silikonowej!

W tym celu doskonale sprawdzi się nasza uniwersalna orteza nadgarstka z silikonową wkładką odciążającą AM-OSN-U-16.

Czytaj dalej »