Home » Promocje » Promocje -40% » Orteza kończyny dolne…

Orteza kończyny dolnej AM-KDX-02

Orteza kończyny dolnej AM-KDX-02

OTWARTA ORTEZA NA GOLEŃ I UDO Z SZYNAMI POLICENTRYCZNYMI I MECHANIZMEM ZĘBATKOWYM

Charakterystyka wyrobu

Orteza typu otwartego AM-KDX-02 jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego.

Została wykonana z nowego surowca ProSIX. Jest to innowacyjny materiał, który doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny.

Innowacyjny materiał ProSIX

Zewnętrzna warstwa ProSIX-u, to dzianina siatkowa działająca jak układ kryształów, które doskonale dopasowują się do każdej płaszczyzny, stabilizując kończynę. Dzianina ta gwarantuje wysoką wytrzymałość wyrobu i jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu orteza może być używana przez pacjentów podczas długiego okresu rehabilitacji. Środkowa warstwa ProSIX to duotermiczna pianka dystansowa, która odpowiada za właściwą kompresję termiczną i skuteczne oddychanie skóry. Ostatnia warstwa to dzianina bawełniana, która odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku.

ProSIX

Wyrób wyposażono w dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO oraz dwie policentryczne szyny ortopedyczne wyposażone w mechanizm zębatkowy.
W celu dokładniejszego dopasowania, a co za tym idzie skuteczniejszej stabilizacji kończyny dolnej, wprowadziliśmy w szynach policentrycznych silikonowe poduszki boczne. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia utrzymanie zawiasów w osi zgięcia stawu kolanowego podczas fizjologicznego zginania stawu kolanowego.
Otwarta konstrukcja ortezy ułatwia jej zakładanie i użytkowanie, a duży zakres regulacji obwodowej pozwala łatwiej dostosować wyrób do kształtu kończyny.

Przeznaczenie

Ortezę AM-KDX-02 powinno się stosować w przypadku:

  • zwichnięć stawu kolanowego,
  • skręceń stawu kolanowego,
  • niestabilności bocznej kolana,
  • uszkodzeń więzadeł kolana LCL, MCL i ACL,
  • po rekonstrukcji więzadeł kolana,
  • po innych zabiegach operacyjnych (ortopedia),
  • podwichnięcia rzepki – nawykowe, pourazowe

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód kolana Sposób dokonywania pomiaru
S 30-34 cm
M 34-38 cm
L 38-42 cm
XL 42-46 cm
XXL 46-50 cm

Sposób zakładania

Sposób zakładania