Home » Aktualności » TECHNOMED „Technologi…

TECHNOMED „Technologia w Medycynie”

Październik był dla naszej firmy bardzo intensywnym miesiącem, w którym pokazywaliśmy swoją aktywność nie tylko na polu handlowym, ale również na polu naukowym. Jak wspominaliśmy jakiś czas temu, REH4MAT jest członkiem klastra TECHNOMED „Technologia w Medycynie” tworzonego wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim i Politechniką Rzeszowską oraz krajowej sławy specjalistami w dziedzinie ortopedii.

W związku z działalnością w klastrze, 17 października wzięliśmy udział w I Rzeszowskim Forum Technologia w Medycynie, którego hasłem przewodnim było „od pomysłu do przemysłu”. Poza przedstawicielami firm z branży medycznej i studentami, w konferencji brali udział przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy przez szereg wykładów i prezentacji zapoznali słuchaczy z tematyką wpływu badań naukowych na gospodarkę, istotności badań patentowych w medycynie czy działalności przedsiębiorstw typu start-up.

Kolejnym interesującym panelem tematycznym była dyskusja o nauce i biznesie jako dwóch bliskich sobie działach. Czy te dwa światy potrafią się wspólnie komunikować? Jakie są ich wzajemne oczekiwania i pola współpracy? Czy gwarancją sukcesu jest umiejętność odpowiedniego połączenia tych dwóch idei? Na te i inne pytania odpowiedzi szukał Sławomir Wroński, założyciel i właściciel firmy REH4MAT oraz innych podmiotów produkujących i sprzedających wysokiej jakości innowacyjne rozwiązani medyczne.

Atmosfera na auli Uniwersytetu Rzeszowskiego była niesamowicie interesująca, a każdy wykład przykuwał uwagę słuchaczy, którzy również chętnie podejmowali dyskusję na poruszane kwestie prezentując przy tym swój punkt widzenia. Pozwoliło to słuchaczom na subiektywną ocenę każdego z przedstawionych zagadnień i z pewnością każdy z obecnych wysnuł wiele istotnych wniosków.

Udział w I Rzeszowskim Forum Technologia w Medycynie „Od pomysłu do przemysłu” był dla nas niesamowicie istotnym wydarzeniem. Kto jak nie REH4MAT wie najlepiej jak połączyć medycynę z innowacyjna technologią? Trzymamy kciuki za powodzenie klastra i mamy nadzieję na kolejne podsumowanie w następnej edycji forum już za niecały rok!