Home » SZYNY ORTOPEDYCZNE » Szyna jednoosiowa 1RP

Szyna jednoosiowa 1RP

Szyny 1RP to jednoosiowe szyny ortopedyczne, przeznaczone do pracy w bardzo ciężkich warunkach i pozwalające na przeniesienie dużych obciążeń. Szyny tego typu, przede wszystkim stosuje się w ortezach stawu kolanowego, w których niezbędna jest mocna stabilizacja boczna stawu kolanowego i precyzyjna regulacja jego ruchomości. Stosuje się je w ortezach przeznaczonych dla pacjentów o dużej wadze lub dla użytkowników wykorzystujących je ekstremalnie. Ramiona szyn wykonane są z wysokiej jakości utwardzonej stali, pokrytej na gorąco trwałą powłoką proszkową co powoduje, że są one bardzo mocne i obojętna na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Zegary szyn wykonane są z bardzo mocnej i twardej stali w której wycięto odpowiedni system otworów, wykonano odpowiednie gwinty i zabezpieczono je również farbą proszkową na gorąco. Szyny są wodoodporne i można stosować je w środowisku mokrym oraz wilgotnym.

Zegary szyn posiadają blokadę przeciwprzeprostną stawu,  blokadę zgięcia: 30, 50, 70  stopni, oraz blokadę wyprostu: 0, 20 stopni. Regulacja kątowa realizowana jest za pomocą mocnych, utwardzonych wkrętów cylindrycznych, które wkręca się w miejsca gwintowane, oznaczonych konkretnymi wartościami kątów które chcemy zablokować. W szynie 1RP można blokować nie tylko kąty zgięcia stawu kolanowego oraz kąty jego wyprostu, ale również pożądany zakres ruchu stawu. Do każdej ortezy wyposażonej w szyny 1RP dodawany jest bezpłatnie klucz imbusowy służący do realizacji tych ustawień. Taki sposób regulacji  zegarów w szynach ortopedycznych uniemożliwia ingerencję w ich ustawienia przez osoby nieupoważnione, nie posiadające stosowanego klucza. Spodnia część zegara przystosowana jest do dopięcia do niej  miękkiej anatomicznej poduszki wykonanej w technologii 3D separującej zegar od kolana. Ramiona szyn poruszają się na stalowych cynkowanych nitach, a w celu zapobiegnięcia przed ich zatarciem, zastosowano w tych miejscach specjalne ślizgacze teflonowe. Taka konstrukcja zegarów szyn ortopedycznych zapewnia ich bezobsługowe funkcjonowanie, nie trzeba ich również smarować i konserwować.

Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.

UWAGA: Jeżeli w wyrobie występują dwie szyny ortopedyczne, to zawsze na zegarach obu szyn należy dokonać identycznego ustawienia katów zgięcia i wyprostu ruchomości stawu. Nie zastosowanie się do tej zasady będzie skutkowało utratą gwarancji na wyrób.

Szyna jednoosiowa 1RP

Produkty posiadające ten system:

ATOM/1RP

Orteza kończyny dolnej ATOM 1RP

SPEEDERO OA

Orteza odciążająca staw kolanowy  / SPEEDERO OA

SPEEDERO/CCA

Jednoszynowa odciążająca orteza kolana AM-OSK-ZJ/2