Home » USZTYWNIENIA METALOWE » PROFILOWANE

PROFILOWANE


Aluminiowa wkładka usztywniająca

Aluminiowa wkładka usztywniająca wykonana jest z miękkiego plastycznego aluminium, które przeznaczone jest do zaszywania w elemencie miękkim ortezy. Wkładka jest bardzo podatna na kształtowanie mechaniczne bez użycia narzędzi, dzięki temu doskonale stabilizuje właściwe fragmenty ortezy.

Aluminiowy stelaż kręgosłupa

Stelaż kręgosłupa został wykonany ze specjalnego stopu aluminium i anatomicznie ukształtowany do kształtu kręgosłupa. Wyrób posiada anatomiczny kształt, otwory na kręgosłupie oraz klamry obrotowe pozwalające na spięcie ze stelażem pasów mocujących. Stelaż został pokryty trwałą powłoką... Czytaj dalej »

Anatomiczna łyżka nadgarstka

Anatomiczne łyżki nadgarstka to usztywnienia dedykowane na prawą i lewą rękę. Ich konstrukcja cechuje się tym, że posiadają usztywnienie nadgarstka i przedramienia oraz anatomiczne podparcie dłoniowe, które zostało tak ukształtowane aby ominąć mięśnie kłębu kciuka, co zdecydowanie poprawia... Czytaj dalej »

Anatomicznie wyprofilowane łyżki dłoniowe

Szyna została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Posiada ona element stabilizujący przedramię oraz dłoń. Jej elementy połączono przegubem wykonanym z tworzywa sztucznego i... Czytaj dalej »

Łuska metalowa

Ażurowa łuska przedramienia i dłoni została wykonana ze stopu aluminium w wersji ażurowej i pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Składa się ona z części przedramienia oraz części dłoniowej ze stabilizacją wszystkich... Czytaj dalej »

Łyżki nadgarstków

Łyżki nadgarstkowe, to specjalnie ukształtowane usztywnienie odzwierciedlające ukształtowanie tej części ciała od spodu. Posiadają one wsparcie śródręcza oraz przedramienia. Wykonane są ze specjalnie usztywnionego aluminium oraz w zależności od przeznaczenia posiadają różne rozmiary, różne... Czytaj dalej »

Rama przednio-przednia

Wyjątkowo mocne ramy z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie. Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką... Czytaj dalej »

Rama przednio-tylna

Wyjątkowo mocne ramy z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie. Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką... Czytaj dalej »

Regulowany stelaz kręgosłupa

Zestaw składa się z dwóch elastycznych pelot wykonanych z ABS, do których domontowano regulatory do szyn kregosłupowych, z dwóch szyn kregosłupowych z otworami regulacyjnymi oraz z klamerek obrotowych do mocowania pasów stabilizujących. Szyny kregosłupowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium... Czytaj dalej »

Stabilizator elewacyjny

Stabilizator elewacyjny z kątową regulacją, jest stosowany w ortezach elewacyjnych kończyny górnej do ustawiania kąta odwiedzenia kończyny od ciała. W celu redukcji wagi, detal został wykonany z aluminium i zabezpieczony farbą proszkową. Stabilizator posiada elementy velcro pozwalające na szybkie... Czytaj dalej »

Stabilizator kciuka

Usztywnienie kciuka zostało wykonane z drutu sprężynowego, anatomicznie wyprofilowane i w celu ochrony go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta zostało pokryte trwałą powłoką proszkową. W części usztywnienia stykającej się z kciukiem zamontowano osłonę z tworzywa sztucznego. Na... Czytaj dalej »

Stabilizator kręgosłupa

Stabilizator kręgosłupa to innowacyjny sposób stabilizacji całego kręgosłupa, który został wstępnie anatomicznie wyprofilowany, wykonany ze specjalnego stopu aluminium oraz pokryty trwałą powłoką proszkową w celu zabezpieczenia go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Stabilizator posiada... Czytaj dalej »

Stabilizator piersiowy

Stabilizator piersiowy stosowany jest w najbardziej zaawansowanych technologicznie wysokich sznurówkach ortopedycznych TLSO, jako uzupełnienie stabilizatora kręgosłupa. Wyrób składa się z peloty łonowej wykonanej z ABS, połączonej z aluminiowym stelażem z regulacją jego długości oraz pelotą... Czytaj dalej »

Stabilizator ramowy

Rama gorsetu Jewetta została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Rama posiada regulację wysokości ramy, regulację jej szerokości zarówno w biodrach, jak i w klatce... Czytaj dalej »

Stalki aluminiowe profilowane, stabilizatory kręgosłupa

Są to szyny i stalki ortopedyczne o różnej grubości i szerokości które zostały wykonane z różnych rodzajów stopów aluminium. Wszystkie te szyny i stalki przed zamontowaniem do danej ortezy zostały wstępnie wyprofilowane co pozwala na przymiarkę wyrobu do ciała konkretnego pacjenta. Dla poprawnego... Czytaj dalej »

Stalki ortopedyczne profilowane

Profilowane stalki ortopedyczne zostały wykonane ze specjalistycznej taśmy sprężynowej o różnych szerokościach i grubościach, w wersji docelowo wyprofilowanej do ciała pacjenta. Ich konstrukcja pozwala na dopasowanie się ich do ciała, dlatego nie wymagają docelowo ostatecznego doginania, jak ma to... Czytaj dalej »

Stelaż aluminiowy

Aluminiowy stelaż z wycięciami doprowadzającymi powietrze, jest elementem usztywniającym do produkcji ortez dłoniowo nadgarstkowych. Stelaż posiada funkcję swobodnego profilowania, dzięki czemu zarówno wszystkie palce jak i nadgarstek pacjenta mogą zostać ustawione pod dowolnymi kątami. Bardzo ważną... Czytaj dalej »

Stelaż aluminiowy na dłoń i przedramię

Stelaż aluminiowy składa się ze stalowego rdzenia i miękkich blach aluminiowych podatnych na ich kształtowanie w celu nadania im właściwego kształtu. Stelaż składa się z części dłoniowej ze stabilizatorem kciuka oraz z części przedramienia. Zestaw nie jest malowany, gdyż jest przeznaczony do... Czytaj dalej »

Stelaż aluminiowy z elementem rotującym

Stelaż biodrowy wykonany jest z miękkiej blachy aluminiowej połączonej ze stabilizatorem ramienia. Kosz biodrowy stelaża wyposażony jest w pas obwodowy pozycjonujący wyrób na ciele pacjenta, a stabilizator ramienia wyposażony jest w szynę dzięki której można bezstopniowo ustawić poziom rotacji... Czytaj dalej »

Strzemię kolanowe z napinaczem

Strzemię kolanowe z napinaczem zostało wykonane ze specjalnie ukształtowanej i ocynkowanej cienkiej rurki stalowej, do której domontowywany jest napinacz i opaska podkolanowa. Napinacz również został ocynkowany i składa się z dwóch zacisków oraz zestawu specjalnie dobranych i zaprojektowanych speżyn... Czytaj dalej »

Szkieletowy stabilizator tułowia

Szkieletowy stabilizator tułowia do bardzo innowacyjna konstrukcja, która składa się z kilku elementów stabilizujących połączonych w jedną całość. Zestaw ten składa się ze stabilizatora kręgosłupa połączonego z koszem biodrowym i podpaszkami. Wszystkie te elementy posiadają regulacje... Czytaj dalej »

Szyna derotacyjna

Szyna Brauna została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Szyna posiada boczne peloty stabilizujące, regulację grzbietową stopy z jej blokadą, oraz regulację kątową... Czytaj dalej »

Szyna elewacyjna kończyny górnej

Szyna elewacyjna została wykonana z drutu sprężynowego, została anatomicznie wyprofilowana, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta zostało pokryte trwałą powłoką proszkową. Składa się z dwóch części połączonych trwałym przegubem. W celu dopasowania stelaża do... Czytaj dalej »

Szyna haluksa

Usztywnienie do ortez haluksa zostało wykonane ze stali i odpowiednio wyprofilowane i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, zostało ocynkowane lub pokryte trwałą powłoką proszkową. Posiada otwór odciążający haluxa, co bardzo poprawia komfort użytkowania wyrobu. Dzięki... Czytaj dalej »

Usztywnienia stawu skokowego

Usztywnienia stawu skokowego zostały wykonane z bardzo twardego elastycznego drutu, zostały anatomicznie wyprofilowane i ocynkowane w celu ochrony go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Usztywnienie w celu właściwego odciążenia od ciała zostało zamontowane pomiędzy dwie peloty... Czytaj dalej »

Usztywnienie kciuka

Usztywnienia kciuka stosowane są do produkcji niektórych typów ortez nadgarstka, zostały wykonane ze stali, wyoblone, wstępnie wyprofilowane anatomicznie i wyposażone w ażurowy stabilizator kciuka. Usztywnienia montowane są w elementy miękkie ortez nadgarstka do specjalne w specjalnie do tego przygotowane... Czytaj dalej »