Home » Szyna dwuosiowa 2RP

Szyna dwuosiowa 2RP

Szyny 2RP to dwuosiowe szyny ortopedyczne, które podczas zginania dokładnie odzwierciedlają ruch występujący w stawie kolanowym podczas chodu, przez co  ich zegary nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Szyny 2RP to wzmocnione dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm przegubowy, którego głównym elementem są wodziki poruszające się po torach parabolicznych. Szyny tego typu, przede wszystkim stosuje się w ortezach stawu kolanowego, w których niezbędna jest mocna stabilizacja boczna stawu kolanowego i precyzyjna regulacja jego ruchomości. Ramiona szyn wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium, pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową co powoduje, że są one bardzo lekkie, a ich powierzchnia jest obojętna na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Zegary szyn wykonane są z bardzo mocnej i twardej blachy kwasoodpornej w której wycięto odpowiedni system otworów, wykonano odpowiednie gwinty i zabezpieczono je również farbą proszkową na gorąco. Szyny są wodoodporne i można stosować je w środowisku mokrym oraz wilgotnym.

Zegary szyn posiadają blokadę przeciwprzeprostną stawu,  blokadę zgięcia:  0 , 10 ,30,40, 60, 75, 90  stopni, oraz blokadę wyprostu: 10, 20, 30, 40 stopni. Regulacja kątowa realizowana jest za pomocą specjalnych, utwardzonych wkrętów imbusowych, które wkręca się w miejsca gwintowane, oznaczonych konkretnymi wartościami kątów które chcemy zablokować. W szynie 2RP można blokować nie tylko kąty zgięcia stawu kolanowego oraz kąty jego wyprostu, ale również pożądany zakres ruchu stawu. Do każdej ortezy wyposażonej w szyny 2RP dodawany jest bezpłatnie klucz imbusowy służący do realizacji tych ustawień. Taki sposób regulacji  zegarów w szynach ortopedycznych uniemożliwia ingerencję w ich ustawienia przez osoby nieupoważnione, nie posiadające stosowanego klucza. Spodnia część zegara posiada owalny kształt pozwalający na dopięcie miękkiej anatomicznej poduszki wykonanej w technologii 3D separującej zegar od kolana. Wszystkie ruchome elementy szyn poruszają się na stalowych cynkowanych nitach i w celu zapobiegnięcia przed ich zatarciem, zastosowano w tych miejscach specjalne ślizgacze teflonowe. Taka konstrukcja zegarów szyn ortopedycznych zapewnia ich bezobsługowe funkcjonowanie, nie trzeba ich również smarować i konserwować.

Od spodniej strony zegara zamontowano owalny element do którego doklejono gripper niezbędny do przymocowania do zegara miękkich poduszek bocznych 3D. Szyny te, przy użyciu klucza ortopedycznego będącego w ofercie Reh4Mat, mogą być w niektórych przypadkach indywidualnie dopasowane do kształtu kończyny pacjenta, poprzez ich lekkie dogięcie.

UWAGA: Jeżeli w wyrobie występują dwie szyny ortopedyczne, to zawsze na zegarach obu szyn należy dokonać identycznego ustawienia katów zgięcia i wyprostu ruchomości stawu. Nie zastosowanie się do tej zasady będzie skutkowało utratą gwarancji na wyrób.

Szyna dwuosiowa 2RP

Produkty posiadające ten system:

ATTACK 2RA

Orteza odciążająca staw kolanowy  / ATTACK 2RA

GRAFT OA

Orteza odciążająca staw kolanowy  / GRAFT OA