Home » USZTYWNIENIA Z TWORZYWA

USZTYWNIENIA Z TWORZYWA


PŁASKIE

Fiszbiny ortopedyczne z płyty ABS

Fiszbiny ortopedyczne o różnych szerokościach, grubościach i kształtach wycinane są z płyt ABS. Ich rolą nie jest usztywnienie ortezy w celu podtrzymania zabezpieczonego stawu lub innej części ciała, lecz zapobieżenie marszczeniu się i niekontrolowanemu przemieszczaniu się dzianin, z których... Czytaj dalej »

Fiszbiny plastikowe

Fiszbiny plastikowe występują w różnych szerokościach i grubościach, wykonane są z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, takich jak poliamid, ABS czy akryl, a cechy te decydują o ich sztywności. Dzięki takiej konstrukcji są odporne na wodę, wilgoć i pot. Wyroby wyposażone w nie mogą być prane bez... Czytaj dalej »

Pelota brzuszna

Pelota brzuszna sznurówki ortopedycznej wykonana jest z płyty ABS. Posiada anatomiczny kształt z zaokrąglonymi rogami i wzdłużne wycięcia, dzięki którym bardzo łatwo się kształtuje w osi poziomej i zachowuje dużą sztywność w osi pionowej. Taka konstrukcja powoduje, że orteza łatwo dopasowuje się... Czytaj dalej »

Pelota lędźwiowa

Peloty lędźwiowe niskie i wysokie wykonane są w technologii wtrysku polietylenowego. Na pelotach umieszczono przetłoczenia w kształcie kręgów kręgosłupa, dzięki czemu nie naciska na kręgosłup tylko odciąża przyczepy mięśni grzbietu. Na wyrobie umieszczono logo producenta i ścieżkę dla szwu.... Czytaj dalej »

Pelota lędźwiowa z ABS

Niska (LSO) pelota lędźwiowa i wysoka (TLSO) pelota lędźwiowo-piersiowa, zostały wykonane z ABS. Peloty są miękkie, łatwo dostosowują cię do ciała usztywniając właściwy dla danej peloty odcinek kręgosłupa. Peloty wykonane są w kliku rozmiarach i stosowane są w sznurówkach ortopedycznych, jako ich... Czytaj dalej »

Peloty biodrowe

Peloty biodrowe wykonane są z tworzywa ABS. Ich celem jest skuteczne odciążenie pasów kompresyjnych w ortezie miednicy. Dzięki nim, duża siła oddziaływania pasów na ciało pacjenta rozkładana jest na zdecydowanie większej powierzchni, przez co nacisk miejscowy na ciało jest znacznie mniejszy. Peloty... Czytaj dalej »

Peloty z płyty ABS

Zestaw składa się z dwóch elastycznych pelot wykonanych z ABS, do których domontowano regulatory do szyn kregosłupowych, z dwóch szyn kregosłupowych z otworami regulacyjnymi oraz z klamerek obrotowych do mocowania pasów stabilizujących. Szyny kregosłupowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium... Czytaj dalej »

Płyta termoplastyczna

Płyty termoplastyczne występują w różnych kształtach i wykonane są z ażurowej płyty niskotemperaturowej. Płyty te uzyskują elastyczność już przy temperaturze 60 stopni C, dzięki czemu można ją aplikować bezpośrednio na ciało pacjenta. Po zmniejszeniu się temperatury płyty... Czytaj dalej »

Usztywnienia z płyty ABS

Usztywnienia z cienkiej płyty ABS, to bardzo lekkie usztywnienia, które zabezpieczają właściwy kształt ortezy w konkretnych jej miejscach, natomiast nie usztywniają poszczególnych części ciała pacjenta. Orteza posiada właściwy kształt obwodowy, ale nie posiada funkcji kompensacyjno – usztywniającej... Czytaj dalej »

Usztywnienie do gorsetu na skoliozę

Elementy usztywniające do gorsetu BOA do leczenia skolioz zostały zaprojektowane i wykonane z ABS. Do usztywnień mocowane są poszczególne elementy BOA systemu kompresyjnego ortezy. Struktura usztywnień jest bardzo mocna wzdłużnie – nie rozciągają się pod działaniem dużych sił wzdłużnych, natomiast... Czytaj dalej »

Usztywnienie stawu skokowego

Pelota stawu skokowego została wykonana z płyty ABS. Posiada anatomiczny kształt i wzdłużne wycięcia, dzięki którym bardzo łatwo się kształtuje w osi poziomej i zachowuje dużą sztywność w osi pionowej. Taka konstrukcja powoduje, że orteza skokowa łatwo dopasowuje się do kształtu podudzia, a... Czytaj dalej »

Wkładka podeszwowa

Wkładka ortezy wykonana jest z płyty ABS i występuje w wielu rozmiarach w wersji prawej i lewej. Dzięki sztywności wkładki stopa jest unoszona podeszwowo na całej powierzchni. Profilowana tylna łuska wykonana jest z płyty polietylenowej, łatwo dopasowuje się do kształtu kończyny i usztywnia ortezę w... Czytaj dalej »

PROFILOWANE

Łuski i peloty 3D wykonywane są metodą termoformowania w płyt ABS i Polietylenu. Peloty posiadają unikalny kształt, wykonane są na anatomicznych modelach, dzięki czemu doskonale układają się na ciele i przenoszą znaczne siły. Do pelot można domontowywać inne elementy usztywniające, takie jak szyny i... Czytaj dalej »

Dziecięce peloty ramienia i przedramienia

Dziecięcy system stabilizacji kończyny górnej składa się z szyn ortopedycznych z zegarem regulującym ruchomość stawu łokciowego, z uchwytem dłoniowym oraz z funkcją regulacji długości szyn. Do szyn domontowano regulowane peloty przedramienia i ramienia do których zamontowano zapięcia Velcro... Czytaj dalej »

Łuska dłoniowa

Pełne usztywnienie ortezy dłoniowej to unikatowe rozwiązanie wykonane z ABS. Usztywnienie jest anatomicznie wyprofilowane i występuje na prawą i lewą rękę. Posiada system wycięć na elastyczne pasy stabilizujące każdy palec oddzielnie oraz nadgarstek. Od spodu dłoni wykonano system perforacji dzięki... Czytaj dalej »

Łuska kończyny górnej

Łuska kończyny górnej została wykonana w formie ażurowej z dwóch anatomicznie uformowanych płyt ABS połączonych ze sobą zawiasem łokciowym. Do łuski domontowano klamry obrotowe ułatwiające układanie się pasów obwodowych na kończynie. Do łusek zamontowano również metalowe elementy z regulacją... Czytaj dalej »

Łuska na opadającą stopę

Łuska na opadającą stopę występuje w różnych rozmiarach na prawą i lewą nogę. Łuska składa się z wkładki podeszwowej, szyny spiralnej oraz peloty goleniowej. Łuska została wykonana z włókna węglowego miejscowo wzmocnionego cevlarem. Do peloty goleniowej zamontowano klamry obrotowe ułatwiające... Czytaj dalej »

Łuska podrzepkowa

Rama ortezy podrzepkowej została wykonana z płyty ABS i wyprofilowana anatomicznie. Do ramy zamontowano cztery obrotowe klamerki, które pozwalają na doskonałe dopasowanie pasków obwodowych do kończyny. Rama może być podgrzana opalarką i dopasowana indywidualnie do każdego pacjenta. Do ramy od wewnątrz... Czytaj dalej »

Łuski barkowe

System łusek barkowych to anatomicznie wyprofilowane łuski ortopedyczne 3D wykonane z cienkiego ABS, który z łatwością dopasowuje się do kształtu kończyny. Zestaw składa się z zewnętrznej i wewnętrznej łuski ramienia. W łuskach zamontowano klamry obrotowe oraz system wycięć na pasy obwodowe. Od... Czytaj dalej »

Łuski stabilizujące

Anatomiczne łuski stawu skokowego wykonywane są metodą wtrysku tworzyw sztucznych z ABS. Łuski posiadają różne rozmiary i występują jako usztywnienia na prawą i lewą nogę oraz jako wewnętrzne i zewnętrzne. Stosuje się je do konstruowania różnego typu ortez stawu skokowego. Ortezy zawierające te... Czytaj dalej »

Peloty ramienia i przedramienia

System stabilizacji kończyny górnej składa się z szyn ortopedycznych z zegarem regulującym ruchomość stawu łokciowego, z regulowanym uchwytem dłoniowym oraz z funkcją regulacji długości szyn. Do szyn domontowano regulowane peloty przedramienia i ramienia do których zamontowano zapięcia Velcro... Czytaj dalej »

Peloty stabilizujące

Peloty stabilizujące wykonane z ABS są częścią systemu zewnątrz szkieletowego ortezy HKAFO. Zostały anatomicznie wyprofilowane i posiadają bardzo szerokie zakresy regulacji ich szerokości i obwodów oraz zestawy klamer obrotowych. Dodatkowo do systemu należą również zewnętrzne i przyśrodkowe szyny... Czytaj dalej »

Peloty uda

Elementy usztywniające do kończyn dolnych to wykonane metodą termoformowania peloty udowe i peloty podudzia oraz szyny ortopedyczne z zegarem kolanowym regulującym kąt zgięcia i wyprostu stawu. Zestaw posiada możliwość regulacji długości oraz wycięcia na poprowadzenie pasów obwodowych. Do pelot od... Czytaj dalej »

Półwkładka podeszwowa

Półwkładka podeszwowa wykonana jest z płyty ABS i jest ona dodatkowym elementem stabilizującym staw skokowy i zabezpieczającym go przed skręceniem. Użytkownik obciążając ciężarem własnego ciała wkładkę, uniemożliwia przesuniecie się jej w bucie, i dzięki temu, mocne taśmy boczne przymocowane do... Czytaj dalej »

Profilowane usztywnienie

Stabilizator z przegubem skokowym

Szyna palca

Szyny palcowe to proste ortezy usztywniające stawy śródręczno-paliczkowe poszczególnych palców dłoni. Szyna została wykonana z ABS i wstępnie wyprofilowana do kształtu palców. Na szynie zamontowano zapięcia Velcro do których dopina się elastyczne taśmy obwodowe palców i śródręcza. Czytaj dalej »

Szyna palców ręki

Element usztywniający palce w ortezie dłoniowej składa się w paliczków wykonanych metodą wtrysku z poliamidu i stali nierdzewnej. Zestaw ten posiada system regulacji kątowej poszczególnych paliczków, umożliwiając w ten sposób pożądane ustawienie palców dłoni. Element ten został tak skonstruowany... Czytaj dalej »

Wkładka usztywniająca kciuk

Wkładka usztywniająca kciuk została wykonana z anatomicznie wyprofilowanego ABS. Wkładka została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby można ją zamontować wewnątrz ortezy dłoniowej. Usztywnia ona kciuk i utrzymuje go w odwiedzeniu. Czytaj dalej »