Home » Katalog » USZTYWNIENIA Z TWORZYWA » PROFILOWANE

PROFILOWANE

Łuski i peloty 3D wykonywane są metodą termoformowania w płyt ABS i Polietylenu. Peloty posiadają unikalny kształt, wykonane są na anatomicznych modelach, dzięki czemu doskonale układają się na ciele i przenoszą znaczne siły. Do pelot można domontowywać inne elementy usztywniające, takie jak szyny i stalki ortopedyczne, zegary, śruby, klamry i inne elementy ortez. Do pelot doklejać również można elastyczne elementy szczepne, dzięki którym w pelotach można montować miękkie odciążające poduszki 3D. W pelotach wykonuje się również przelotki dzięki którym pasy obwodowe ortez mają profesjonalne prowadzenie.


Dziecięce peloty ramienia i przedramienia

Dziecięcy system stabilizacji kończyny górnej składa się z szyn ortopedycznych z zegarem regulującym ruchomość stawu łokciowego, z uchwytem dłoniowym oraz z funkcją regulacji długości szyn. Do szyn domontowano regulowane peloty przedramienia i ramienia do których zamontowano zapięcia Velcro... Czytaj dalej »

Łuska dłoniowa

Pełne usztywnienie ortezy dłoniowej to unikatowe rozwiązanie wykonane z ABS. Usztywnienie jest anatomicznie wyprofilowane i występuje na prawą i lewą rękę. Posiada system wycięć na elastyczne pasy stabilizujące każdy palec oddzielnie oraz nadgarstek. Od spodu dłoni wykonano system perforacji dzięki... Czytaj dalej »

Łuska kończyny górnej

Łuska kończyny górnej została wykonana w formie ażurowej z dwóch anatomicznie uformowanych płyt ABS połączonych ze sobą zawiasem łokciowym. Do łuski domontowano klamry obrotowe ułatwiające układanie się pasów obwodowych na kończynie. Do łusek zamontowano również metalowe elementy z regulacją... Czytaj dalej »

Łuska na opadającą stopę

Łuska na opadającą stopę występuje w różnych rozmiarach na prawą i lewą nogę. Łuska składa się z wkładki podeszwowej, szyny spiralnej oraz peloty goleniowej. Łuska została wykonana z włókna węglowego miejscowo wzmocnionego cevlarem. Do peloty goleniowej zamontowano klamry obrotowe ułatwiające... Czytaj dalej »

Łuska podrzepkowa

Rama ortezy podrzepkowej została wykonana z płyty ABS i wyprofilowana anatomicznie. Do ramy zamontowano cztery obrotowe klamerki, które pozwalają na doskonałe dopasowanie pasków obwodowych do kończyny. Rama może być podgrzana opalarką i dopasowana indywidualnie do każdego pacjenta. Do ramy od wewnątrz... Czytaj dalej »

Łuski barkowe

System łusek barkowych to anatomicznie wyprofilowane łuski ortopedyczne 3D wykonane z cienkiego ABS, który z łatwością dopasowuje się do kształtu kończyny. Zestaw składa się z zewnętrznej i wewnętrznej łuski ramienia. W łuskach zamontowano klamry obrotowe oraz system wycięć na pasy obwodowe. Od... Czytaj dalej »

Łuski stabilizujące

Anatomiczne łuski stawu skokowego wykonywane są metodą wtrysku tworzyw sztucznych z ABS. Łuski posiadają różne rozmiary i występują jako usztywnienia na prawą i lewą nogę oraz jako wewnętrzne i zewnętrzne. Stosuje się je do konstruowania różnego typu ortez stawu skokowego. Ortezy zawierające te... Czytaj dalej »

Peloty ramienia i przedramienia

System stabilizacji kończyny górnej składa się z szyn ortopedycznych z zegarem regulującym ruchomość stawu łokciowego, z regulowanym uchwytem dłoniowym oraz z funkcją regulacji długości szyn. Do szyn domontowano regulowane peloty przedramienia i ramienia do których zamontowano zapięcia Velcro... Czytaj dalej »

Peloty stabilizujące

Peloty stabilizujące wykonane z ABS są częścią systemu zewnątrz szkieletowego ortezy HKAFO. Zostały anatomicznie wyprofilowane i posiadają bardzo szerokie zakresy regulacji ich szerokości i obwodów oraz zestawy klamer obrotowych. Dodatkowo do systemu należą również zewnętrzne i przyśrodkowe szyny... Czytaj dalej »

Peloty uda

Elementy usztywniające do kończyn dolnych to wykonane metodą termoformowania peloty udowe i peloty podudzia oraz szyny ortopedyczne z zegarem kolanowym regulującym kąt zgięcia i wyprostu stawu. Zestaw posiada możliwość regulacji długości oraz wycięcia na poprowadzenie pasów obwodowych. Do pelot od... Czytaj dalej »

Półwkładka podeszwowa

Półwkładka podeszwowa wykonana jest z płyty ABS i jest ona dodatkowym elementem stabilizującym staw skokowy i zabezpieczającym go przed skręceniem. Użytkownik obciążając ciężarem własnego ciała wkładkę, uniemożliwia przesuniecie się jej w bucie, i dzięki temu, mocne taśmy boczne przymocowane do... Czytaj dalej »

Stabilizator z przegubem skokowym

Szyna palca

Szyny palcowe to proste ortezy usztywniające stawy śródręczno-paliczkowe poszczególnych palców dłoni. Szyna została wykonana z ABS i wstępnie wyprofilowana do kształtu palców. Na szynie zamontowano zapięcia Velcro do których dopina się elastyczne taśmy obwodowe palców i śródręcza. Czytaj dalej »

Szyna palców ręki

Element usztywniający palce w ortezie dłoniowej składa się w paliczków wykonanych metodą wtrysku z poliamidu i stali nierdzewnej. Zestaw ten posiada system regulacji kątowej poszczególnych paliczków, umożliwiając w ten sposób pożądane ustawienie palców dłoni. Element ten został tak skonstruowany... Czytaj dalej »

Usztywnienie na goleń

Wkładka usztywniająca kciuk

Wkładka usztywniająca kciuk została wykonana z anatomicznie wyprofilowanego ABS. Wkładka została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby można ją zamontować wewnątrz ortezy dłoniowej. Usztywnia ona kciuk i utrzymuje go w odwiedzeniu. Czytaj dalej »