Home » Wypełnienia

Wypełnienia

ODCIĄŻENIA ELASTYCZNE

Elementy silikonowe

Anatomiczne peloty silikonowe na ścięgno Achillesa

Anatomiczne peloty silikonowe z wypustkami masującymi odciążające i ochraniające ścięgno Achillesa. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z silikonu o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej właściwy efekt terapeutyczny.

Owalne peloty silikonowe na łokieć tenisisty

Owalne peloty silikonowe z wypustkami masującymi służące do niwelowania skutków urazu łokcia tenisisty. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z silikonu o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej właściwy efekt terapeutyczny.

Pelota silikonowa rzepki

Cała seria pelot silikonowych wykonanych w różnych kształtach i kolorach służących do odciążania przyczepów rzepki lub do jej stabilizacji. Peloty te posiadają odpowiednie kształty i wypustki dzięki którym orteza w nie wyposażona doskonale spełnia swoja funkcje. Peloty te posiadają anatomiczny... Czytaj dalej »

Peloty przepuklinowe

Peloty przepuklinowe w kształcie półkul o różnych średnicach, wykonanych z silikonu w kolorze naturalnym. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z silikonu o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej bezinwazyjne i pełne wypełnienie otworu przepukliny brzusznej.

Peloty silikonowe na efekt cieśni nadgarstka

Peloty silikonowe w kolorze czarnym służące do podpierania nadgarstka i niwelujące efekt cieśni nadgarstka. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z silikonu o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej właściwy efekt terapeutyczny.

Peloty silikonowe nadgarstka i łokcia

Peloty silikonowe w kolorze naturalnym, służące odciążaniu więzadeł i ścięgien stawu nadgarstkowego i łokciowego. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z silikonu o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej właściwy efekt terapeutyczny.

Peloty silikonowe stawu skokowego

Peloty silikonowe stawu skokowego w kolorze naturalnym, służące do odciążania poszczególnych grup więzadeł stawu skokowego. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z silikonu o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej właściwy efekt terapeutyczny.

Peloty silikonowe więzadeł ACL

Peloty silikonowe w kolorze naturalnym służące odciążaniu przyczepów przednich więzadeł ACL. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z silikonu o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej właściwy efekt terapeutyczny.

Podpiętki silikonowe

Podpiętki silikonowe w kolorze naturalnym, których rolą jest odciążanie pięt i ostróg piętowych oraz niwelowanie skrótów kończyn.

Trójkątna pelota silikonowa ramienia

Trójkątna pelota silikonowa w kolorze naturalnym, wyposażona w wypustki masujące których zadaniem jest odciążenie przyczepów mięśni ramienia. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z silikonu o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej właściwy efekt terapeutyczny.

Gumowe odciązenia

Peloty 3D

Peloty odciążające 3D to samodzielne, gotowe rozwiązania techniczne służące odciążeniu sztywnych elementów danej ortezy. Elementy te wykonywane są z pianek odciążających lub pianek EVA. Pianki te laminowane są różnymi rodzajami materiałów przyjaznych dla skóry pacjenta i materiałów z funkcją... Czytaj dalej »

Peloty odciążające 2D

Peloty odciążające 2D, to po pelotach 3D, druga odmiana pelot odciążających stosowanych do produkcji ortez. Wykonane są one z różnego rodzaju pianek odciążających i posiadają bardzo zróżnicowane kształty. Cechą szczególną tych pelot jest to, że w przeciwieństwie do pelot 3D nie są... Czytaj dalej »

Poduszki powietrzne

Poduszki powietrzne to dynamiczny sposób odciążenia okolic stawu skokowego. Poduszki te wykonane są w technologii pneumatycznej z wykorzystaniem folii i pianki komfortowej. Poduszki te posiadają dwie komory powietrzne połączone ze sobą wąskim kanałem pozwalającym na przechodzenia powietrza zamkniętego w... Czytaj dalej »

Stabilizatory rzepki

Stabilizatory odciążające o zróżnicowanych kształtach wykonanych w technologii 2D. Wykonane są one z pianek odciążających zlaminowanych z jednej strony dzianiną przyjazną dla skóry pacjenta, a z drugiej z gripperem dzięki któremu stabilizator można przypiąć do elementu szczepnego ortezy. Peloty te... Czytaj dalej »

WYPEŁNIENIA

Formatki wykonane metodą wtryskową

Pianka PUR swą popularność zawdzięcza przede wszystkim swoim właściwościom fizycznym oraz chemicznym, którymi cechuje się poliuretan. Pianka, w zależności m.in. od proporcji mieszaniny, może być bardziej sztywna lub elastyczna, W zależności od właściwości fizykochemicznych - gęstości, a więc i... Czytaj dalej »

Kulka silikonowa

Często nazywana sztucznym puchem, produkowana jest z cienkich włókien poliestrowych, silikonowanych, rozczesanych i gręplowanych w niewielkie kuleczki. Włókna posiadają kanał powietrzny i dodatkowo są skrętnie karbikowane, co zapewnia przestrzenność wyrobu, puszystość i sprężystość. Wypełniacz... Czytaj dalej »

Okłady żelowe

Kompresy żelowe, to zamknięty w szczelnych i trwałych woreczkach foliowych o różnym kształcie, specjalny żel. Posiadając taki kompres możesz zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, schłodzić lub rozgrzać wybrane części ciała. Kompresy są niezwykle praktyczne, dobrze sprawdzają się w specjalnych ortezach... Czytaj dalej »

Pianka komfortowa

Pianka wysokoelastyczna HR cechuje się o wiele większą gęstością niż tradycyjne pianki poliuretanowe. Dwa razy szybciej odzyskuje swój pierwotny kształt. Tym samym wyrób stwarza możliwość przyspieszenia regeneracji chronionej przez nią części ciała. Atutem produktów z pianek wysokoelastcznych jest... Czytaj dalej »

Poduszka z pianki

Pianka PIR ma przede wszystkim bardzo dobre właściwości fizykochemiczne. Jest wyjątkowo lekka oraz odporna na ściskanie, a także na rozciąganie. Zachowuje niezmienność liniową nawet w dużym przedziale temperatur oraz dużą nienasiąkliwość, jest więc odporna na przenikanie wilgoci oraz wody, dzięki... Czytaj dalej »

VisMEMO

Pianka termoelastyczna pod wpływem nacisku oraz ciepła naszego ciała, dopasowuje się do kształtów ciała w każdej możliwej płaszczyźnie. Jest ona idealnym wyborem dla osób, ceniących sobie najwyższy stopień komfortu w trakcie snu, lubiących delikatne otulenie, a przede wszystkim dla osób posiadających... Czytaj dalej »