Zasady używania ortez ortopedycznych
Zaopatrzenie ortopedyczne jest integralną częścią prawidłowego, kompleksowego postępowania leczniczego i rehabilitacyjnego. Prawidłowo dobrane i zastosowane pozwala na znaczną poprawę stanu funkcjonalnego pacjenta oraz w bardzo znacznym stopniu obniża koszty leczenia zarówno dla chorego jak i Narodowego Funduszu Zdrowia.
ZAOPATRZENIE ORTOPEDYCZNE:
- poprawia jakość i komfort życia,
- skraca czas i poprawia skuteczność stosowanego kompleksowego leczenia,
- poprawia sprawność funkcjonalną pacjenta, umożliwiając niejednokrotnie kontynuację zatrudnienia lub podjęcia pracy,
- umożliwia wielu pacjentom powrót do uprawianych sportów i zainteresowań, poprawia komfort życia,
- poprawia stopień samodzielności u osób z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi, lub dysfunkcjami po przebytych urazach,
- zdecydowanie zmniejsza ilość stosowanych przez pacjenta leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, zmniejsza koszty leczenia i ilość powikłań po w/w lekach,
- zmniejsza ilość wizyt w poradniach specjalistycznych, umożliwia prowadzenie rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych.
Patologiczna kaskada dla stawu kolanowego – zastosowanie prawidłowo dobranej ortezy poprawia stabilność stawu, odciąża uszkodzony aparat więzadłowy i przyczepy mięśniowe, poprawia dynamikę ruchu w stawie, spowalnia postępującą artrozę stawu. Stosowane ortezy kontrolując ruchy określonych stawów zastępują układ uszkodzonych stabilizatorów fizjologicznych – czynnych – mięśni i biernych – aparatu więzadłowo-torebkowego, zabezpieczając przed pogłębianiem się istniejących uszkodzeń, pozwalają na skuteczniejsze działanie naturalnych dla organizmu procesów naprawczych.
Jedynie stosowana zgodnie ze zaleceniem lekarza prowadzącego, prawidłowo założona i indywidualnie dobrana, dopasowana i prawidłowo założona orteza spełnia założoną funkcję. Stosowanie ortezy to jedynie część kompleksowego leczenia w ramach postępowania rehabilitacyjnego (kinezy i fizykoterapii).
Niewłaściwe stosowanie może doprowadzić do nasilenia dolegliwości ze strony stawu, zaników mięśni, powstania zmian skórnych, obrzęków, żylaków i stanów zapalnych żył. Instruktażu zakładania ortez udziela lekarz prowadzący lub przeszkolony technik rehabilitacji. Nasi przedstawiciele kładą duży nacisk na szkolenie świadczeniodawców w zakresie możliwości zastosowania ortez w praktyce. Na naszej stronie internetowej oraz w niniejszym katalogu znajduje się KWALIFIKACJA ORTEZ DO WYBRANYCH JEDNOSTEK CHOROBOWYCH, która zdecydowanie ułatwi Państwu dobór ortezy dla konkretnego pacjenta.
Prawidłowo dobrana i stosowana orteza w sposób istotny wpływa na poprawę sprawności ruchowej, poprawia jakość i komfort życia pacjenta. Wybierając ortezy ortopedyczne REH4MAT, wybierają Państwo najwyższy poziom zaopatrzenia ortopedycznego i profesjonalny system wsparcia pacjenta w rehabilitacji oraz sporcie.
Z wielką przyjemnością przekazujemy w Państwa ręce nasz nowy informator medyczny ortez ortopedycznych. Wszystkie produkty w nim zawarte wytwarzane są w zakładach produkcyjnych REH4MAT mieszczących się na terenie naszego kraju.
Przed użytkowaniem wyrobu należy zapoznać się z ulotką medyczną znajdującą się wewnątrz każdego opakowania.