Home » J.038.01

Kod NFZ: J.038.01

Orteza stawu kolanowego z ruchomym stawem kolanowym z regulacją kąta zgięcia


Orteza kończyny dolnej ATOM/1R

Orteza kończyny dolnej ATOM/1R

ORTEZA SZKIELETOWA NA GOLEŃ I UDO Z REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI CO 15 STOPNI Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) Urazy stawu kolanowego to główne schorzenia ortopedyczne na świecie. Często dotyczą one uszkodzenia więzadła ACL. W samych Stanach Zjednoczonych rocznie odnotowuje się 80000 do 100000 urazów tego więzadła. Od kilku dekad, obserwuje się duże zainteresowanie funkcjonalnymi ortezami [...]

Czytaj dalej »
AM-DOSK-Z/1R

Orteza kończyny dolnej AM-DOSK-Z/1R

Zamknięta dziecięca orteza stawu kolanowego, wyposażona w regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni, co pozwala na stabilizację i unieruchomienie nogi Twojego dziecka w pożądanej pozycji. Wyprodukowana z lekkich materiałów jest doskonałym rozwiązaniem dla najmłodszych.

Czytaj dalej »
Orteza kolana AS-KX-01

Orteza kolana AS-KX-01

Orteza stawu kolanowego AS-KX-01 należy do grupy PROTECT BY SILICONE. Jest to aktywna orteza do odciążenia i stabilizacji stawu kolanowego, w przypadku jego niestabilności, opuchlizny lub bólu kolana. Stabilizuje ona staw, uśmierza ból i wspomaga szybszą mobilizację.

Czytaj dalej »
Orteza kończyny dolnej RAPTOR/1R

Orteza kończyny dolnej RAPTOR/1R

PRZEDNIO TYLNA ORTEZA SZKIELETOWA NA GOLEŃ I UDO Z REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI CO 15 STOPNI USZKODZENIE WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO TYLNEGO (PCL) Więzadło krzyżowe tylne (PCL) to solidne pasmo tkankowe, łączące kość udową z piszczelą, które jest znacznie mocniejsze niż ACL. Wraz z więzadłem krzyżowym przednim (ACL) zabezpieczają dolną część kości udowej i górną część kości piszczelowej, [...]

Czytaj dalej »
AM-DOSK-O/1R

Orteza kończyny dolnej AM-DOSK-O/1R

Otwarta dziecięca orteza stawu kolanowego została wyposażona w regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Jej otwarta budowa pozwoli na zaopatrzenie kończyny w stanie ostrym z bardzo widocznym obrzękiem. Wyprodukowana z lekkich materiałów jest doskonałym rozwiązaniem dla najmłodszych.

Czytaj dalej »
Orteza kolana AS-KX-02

Orteza kolana AS-KX-02

Asymetryczna dwuszynowa orteza stawu kolanowego AS-KX-02, to orteza z funkcją zakresu ruchomości stawu co 15 stopni, wyposażona z dwie anatomicznie wyprofilowane szyny boczne.

Czytaj dalej »
Orteza kończyny dolnej EB-SK/1R

Orteza kończyny dolnej EB-SK/1R

Orteza typu zamkniętego EB-SK/1R jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego.

Czytaj dalej »
Orteza kolana AS-KX-06

Orteza kolana AS-KX-06

TYLNA OTWARTA ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z ANATOMICZNĄ REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI Charakterystyka wyrobu Orteza AS-KX-06 została wykonana z innowacyjnego, mocno kompresyjnego i przyjaznego dla skóry surowca: CottonPren. Surowiec ten składa się z mięsistej, komfortowej pianki neoprenowej, zlaminowanej zewnętrznie z poliestrową dzianiną okładkową, wewnętrznie zaś z bawełnianą elastyczną dzianiną frotte. Dla poprawy komfortu użytkowania wyrobu i lepszego odprowadzania przez niego potu, [...]

Czytaj dalej »
Orteza kończyny dolnej SPARTAN

Orteza kończyny dolnej SPARTAN

Orteza 4PD SPARTAN stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczona jest w szczególności dla osób cierpiących ze względu na deformacje stawu kolanowego: jego koślawość lub szpotawość. Zapewnia maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

Czytaj dalej »
Orteza stawu kolanowego EB-SK/2RA

Orteza kończyny dolnej EB-SK/2RA

Orteza typu zamkniętego EB-SK/2RA jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego.

Czytaj dalej »
Orteza kolana AS-KX-07

Orteza kolana AS-KX-07

TYLNA OTWARTA ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI CO 15 STOPNI Charakterystyka wyrobu Orteza AS-KX-07 została wykonana ze strukturalnego surowca ACTIV PREN. Dzięki zastosowaniu systemu AIR SUPPLY SYSTEM polegającemu na wewnętrznej perforacji elementu miękkiego ortezy, wyrób posiada właściwość swobodniejszego oddychania skóry i odprowadzania wilgoci na zewnątrz ortezy. Konstrukcja ortezy jest projektem unikatowym, łączącym w [...]

Czytaj dalej »
Ortezy kończyn dolnych AM-OSK-ZJ/2RA

Ortezy kończyn dolnych AM-OSK-ZJ/2RA

Koryguje ustawienie koślawe stawu, umożliwia ustawienie zakresu ruchów w stawie; szczególnie wskazana po przebytych poważnych urazach stawu kolanowego leczonych zachowawczo lub operacyjnie.

Czytaj dalej »
Orteza kończyny dolnej IB-SK/1R

Orteza kończyny dolnej IB-SK/1R

Orteza typu otwartego IB-SK/1R jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Wyrób wyposażono w dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO oraz jednoosiowe szyny boczne.

Czytaj dalej »
AM-OSK-Z/1R-01

Orteza kończyny dolnej AM-OSK-Z/1R-01

ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI CO 15 STOPNI Charakterystyka wyrobu Orteza typu zamkniętego, wykonana z perforowanej pianki, dwustronnie pokrytej tkaniną okładkową. Posiada dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonane z taśm VELCRO. Wyrób wyposażono w jednoosiowe szyny boczne, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zbrojonego włóknami węglowymi. Układ szyn w ortezie oraz ich specyficzna [...]

Czytaj dalej »
Orteza kończyny dolnej AM-OSK-Z/2R

Orteza kończyny dolnej AM-OSK-Z/2R

Orteza typu zamkniętego AM-OSK-Z/2R jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ACTIV PREN.

Czytaj dalej »
AM-OSK-Z2RA

Ortezy kończyn dolnych AM-OSK-Z/2RA

Orteza typu zamkniętego AM-OSK-Z/2RA jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego.

Czytaj dalej »
Orteza kończyny dolnej ATOM/2RA

Orteza kończyny dolnej ATOM/2RA

Orteza 4PD ATOM stanowi niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczona jest w szczególności dla osób uprawiających sporty o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL. Zapewnia maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

Czytaj dalej »
AM-OSK-O/2RA

Ortezy kończyn dolnych AM-OSK-O/2RA

Orteza typu otwartego AM-OSK-O/2RA jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego.

Czytaj dalej »
Orteza kończyny dolnej AM-OSK-ZJ/2R

Orteza kończyny dolnej AM-OSK-ZJ/2R

Koryguje ustawienie koślawe stawu, umożliwia stopniowe kontrolowane zwiększanie zakresu ruchów; szczególnie wskazana po przebytych poważnych urazach stawu kolanowego leczonych zachowawczo lub operacyjnie.

Czytaj dalej »
Orteza kończyny dolnej AM-OSK-Z/1R

Orteza kończyny dolnej AM-OSK-Z/1R

Zamknięta orteza stawu kolanowego wyposażona w jednoosiowe szyny boczne z włókien węglowych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni.

Czytaj dalej »
RAPTOR/2RA

Orteza kończyny dolnej RAPTOR/2RA

Ortezy 4PD RAPTOR stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczone są w szczególności dla osób uprawiających sporty o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL. Zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

Czytaj dalej »