Home » Publikacje naukowe » Rodzaje szyn ortopedy…

Rodzaje szyn ortopedycznych

Firma REH4MAT do produkcji ortez ortopedycznych stosuje wiele rodzajów szyn ortopedycznych. Wszystkie szyny oferowane przez naszą firmę wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium, oraz pokryte na gorąco farbą proszkową co dodatkowo zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem potu. Szyny wyposażono w teflonowe ślizgacze, co wyeliminowało konieczność ich oliwienia i konserwacji, są wyrobem bezobsługowym. Wszystkie szyny są wyoblone, co powoduje że lepiej dostosowują się do kształtu kończyn, dolne ramię w szynach stawu kolanowego dodatkowo odsadzono do tyłu, co pozwala na bardziej anatomiczną stabilizację stawu kolanowego.
Szyny stosowane w krótkich ortezach kolana oraz ortezach łokcia, są uniwersalne i nadają się zarówno do stabilizacji prawej, jak i lewej kończyny. Szyny stosowane w ortezach na całą kończynę dolną są anatomicznie wyprofilowane i stosuje się inny zestaw szyn na prawą i lewą kończynę.
Wszystkie szyny REH4MAT-u posiadają funkcję lekkiej plastyczności, co pozwala fizjoterapeucie lub lekarzowi prowadzącemu, na indywidualne ich dopasowanie dla danego pacjenta.

Szyny [1]

Szyny ( 1 ) – Szyny stabilizujące bez możliwości regulacji ruchomości stawu

Szyny ( 1 ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego oraz kończyny górnej w przypadkach, gdzie zbędna jest duża stabilizacja boczna stawu, liczy się natomiast bardzo niska waga wyrobu.

Czytaj dalej »
Szyny [2]

Szyny ( 2 ) – Szyny stabilizujące bez możliwości regulacji ruchomości stawu

2. Szyny ( 2 ) to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób optymalny zbliżony jest to anatomicznego ruchu stawu kolanowego.

Czytaj dalej »
Szyny [3]

Szyny ( 3 ) – Szyny stabilizujące bez możliwości regulacji ruchomości stawu

Szyny ( 3 ) to trzyosiowe szyny, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób optymalny zbliżony jest do anatomicznego ruchu stawu kolanowego.

Czytaj dalej »
Szyny 1R

Szyny ( 1R ) – Szyny stabilizaujące z regulacją ruchomości stawu

Szyny ( 1R ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego oraz kończyny górnej, w przypadkach gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia i wyprostu zbędna jest duża stabilizacja boczna stawu, liczy się natomiast bardzo niska waga wyrobu.

Czytaj dalej »
Szyny ( 1R mini )

Szyny ( 1R mini ) – Szyny stabilizaujące z regulacją ruchomości stawu

Szyny ( 1R mini ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w ortezach dziecięcych oraz w ortezach dla dorosłych w których szyny zamykane są w wyrobie w specjalnych kieszeniach bocznych.

Czytaj dalej »
Szyny ortopedyczne 1R orthodesign

Szyny ( 1R orthodesign ) – Szyny stabilizaujące z regulacją ruchomości stawu

Szyna ortopedyczna 1R orthodesign, to nowatorskie podejście do tematyki szyn ortopedycznych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Innowacyjność szyny polega na tym, że w zegarze o średnicy nie przekraczającej 30 mm, zastosowaliśmy regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni.

Czytaj dalej »
Szyny 1RE

Szyny ( 1RE ) – Szyny stabilizaujące z regulacją ruchomości stawu

Szyny ( 1RE ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w aparatach stawu kolanowego, aparatach kończyny górnej oraz ortezach stawu biodrowego.

Czytaj dalej »
Zasada działania mechanizmu napinającego podudzie

System 2RA-ACL Precision

System 2RA-ACL Precision pozwala na kontrolę wielopłaszczyznowego ruchu w stawie kolanowym bezpośrednio po urazie, nie dopuszczając do dalszego zaburzenia funkcji stawu oraz pozwalając na utrzymanie właściwej aktywności ruchowej.

Czytaj dalej »
Szyny 2RA Precision

Szyny 2RA Precision

Szyny 2RA Precision to dwuosiowe szyny anatomiczne, które podczas zginania dokładnie odzwierciedlają ruch występujący w stawie kolanowym, przez co w czasie pracy nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Szyny 2RA to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm przegubowy, którego głównym elementem są wodziki poruszające się po torach parabolicznych.

Czytaj dalej »
Szyny 2R

Szyny ( 2R ) – Szyny stabilizaujące z regulacją ruchomości stawu

Szyny 2R – to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób optymalny zbliżony jest to anatomicznego ruchu stawu kolanowego.

Czytaj dalej »
Elastyczne szyny boczne

Elastyczne szyny boczne

Elastyczne szyny boczne posiadają konstrukcję resorową, a wykonano z wysokiej jakości stopów metalu i tworzyw sztucznych i zamontowano w uchwytach jako pakiety. Dzięki takiej konstrukcji szyny gwarantują niespotykaną wręcz stabilizację boczną stawu, oraz cechują się płynnym anatomicznycm sposobem zginania, dzięki czemu orteza nie przesuwa się na kończynie.

Czytaj dalej »
Szyna 2

Szyna 2

Szyna 2 – dwuosiową, z mechanizmem zębatkowym, dodatkowo wyposażona w trzy pasy przeciwprzeprostne (dwa przednie i jeden tylny).

Czytaj dalej »
Szyna biodra

Szyna biodra

Szyny biodra ze stalowym zgarem z regulacją ruchomości stawu, regulacją wysokości peloty udowej i możliwością blokowania odwiedzenia nóg.

Czytaj dalej »
Szyna 1RP

Szyna 1RP

Szyny 1RP to jednoosiowe szyny ortopedyczne z regulacją ruchomości stawu.

Czytaj dalej »
Szyna 2RP

Szyna 2RP

Szyny 2RP to dwuosiowe szyny anatomiczne, które podczas zginania dokładnie odzwierciedlają ruch występujący w stawie kolanowym, przez co w czasie pracy nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego.

Czytaj dalej »
Szyna 1X

Szyna 1X

Szyny 1RP to jednoosiowe szyny ortopedyczne z regulacją ruchomości stawu oraz możliwością całkowitego zablokowania ruchomości w zakresie od -10 do 90 stopni.

Czytaj dalej »
Stalka elastyczna spiralna

Stalka elastyczna spiralna

Czytaj dalej »
1R orthodesign dziecieca

Szyny ( 1R orthodesign ) dzieciece

Czytaj dalej »