Home » 17910

Kod UMDNS: 17910


Orteza łokcia AM-SL-01/CCA

Orteza łokcia AM-SL-01/CCA

UNIWERSALNA ORTEZA ŁOKCIA Łokieć tenisisty/Łokieć golfisty Łokieć tenisisty to tendinopatia, która polega na zapaleniu ścięgna mięśni przyczepiających się do nadkłykcia bocznego kości ramiennej (zewnętrzna strona łokcia). Łokieć golfisty zaś to zapalenie ścięgna mięśni, które zginają nadgarstek. Jest ono zlokalizowane nad nadkłykciem przyśrodkowym, po wewnętrznej stronie łokcia. Przyczyną jest przeciążenie tego ścięgna. Tendinopatie łokcia dotykają 50% [...]

Czytaj dalej »
Aparat redresujący staw łokciowy AM-KG-AM/1R

ORTEZA KOŃCZYNY GÓRNEJ AM-KG-AM/1R

T-Range ORTEZA KOŃCZYNY GÓRNEJ Z UCHWYTEM DŁONIOWYM I REGULACJĄ RUCHOMOŚCI STAWU ŁOKCIOWEGO Charakterystyka wyrobu T-Range to jednoszynowa teleskopowa orteza kończyny górnej, umożliwiająca regulację długości szyny przedramienia i wyposażona w ergonomiczny uchwyt dłoniowy. Zmiana długości ortezy odbywa się przy użyciu innowacyjnego bezobsługowego mechanizmu press-slide. Orteza powstała w celu leczenia i kontroli zakresu ruchomości stawu łokciowego, spowodowanych złamaniami [...]

Czytaj dalej »
Orteza łokcia AM-LX-02

Orteza łokcia AM-LX-02

Innowacyjna konstrukcja ortezy AM-LX-02 pozwala pelotom silikonowym umieszczonej w opasce koncentrować ucisk na mięśniach i ścięgnach zajętych przez schorzenie łokcia tenisisty.

Czytaj dalej »
Orteza łokcia AM-LX-01

Orteza łokcia AM-LX-01

W przypadku występowania problemów z „łokciem tenisisty” lub „łokciem golfisty” występuje dotkliwy ból w miejscu przyczepu mięśni po zewnętrznej lub przyśrodkowej części stawu łokciowego. Aktywna orteza AM-LX-01 pomaga uśmierzyć ten ból i wyeliminować napięcia mięśniowe. Przy każdym ruchu specjalna dzianina uciskowa z wbudowanymi wkładkami silikonowymi wykonuje mikromasaż, pobudzając krążenie krwi w miejscu przyczepów mięśni i przyspieszając proces gojenia.

Czytaj dalej »
AM-SL-02

Orteza łokcia AM-SL-02

Orteza posiada funkcję blokady wyprostu i możliwość ustawienia dowolnego kąta stawu łokciowego. Wyrób wyposażono w aluminiową stalke ortopedyczną, którą można dowolnie kształtować oraz dwa regulowane zapięcia kątowe, blokujące w sposób płynny możliwość wyprostu kończyny.

Czytaj dalej »
Dziecięca orteza kończyny górnej AM-KG-AR/1R

ORTEZA KOŃCZYNY GÓRNEJ AM-KG-AR/1R

Lekka dziecięca orteza kończyny górnej z regulacją kąta zgięcia i wyprostu łokcia co 15 stopni. Orteza, dzięki swoim właściwościom, może być stosowana jako zaopatrzenie pooperacyjne stawu łokciowego lub jako główna metoda leczenia zachowawczego w przypadku przykurczów (blizny po poparzeniach), zwichnięć lub złamań.

Czytaj dalej »
AM-TL-01

Orteza kończyny górnej AM-TL-01

Dziecięcy tutor łokciowy wykonany z lekkiego surowca, wyścielonego przewiewną bawełnianą dzianiną frotte, zapewnia wentylację i odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. Wyposażony w szyny ortopedyczne doskonale stabilizuje staw łokciowy i jest idealną alternatywą dla ciężkiego opatrunku gipsowego łokcia.

Czytaj dalej »
AM-KG-AR1R miniatuura

ORTEZA KOŃCZYNY GÓRNEJ AM-KG-AR/1R

Stabilizuje staw łokciowy i przedramię. Umożliwia wykonywanie zaleconych przez lekarza prowadzącego ćwiczeń ręki i stawu łokciowego w dozwolonym zakresie.

Czytaj dalej »
Orteza łokcia AS-PL

Orteza łokcia AS-PL

Stosowana w zespołach bólowych mięśni przedramienia i stawu łokciowego spowodowanych przeciążeniem lub przebytymi urazami. Spełnia funkcję ochronną w sportach kontaktowych.

Czytaj dalej »
Anatomiczna orteza stawu łokciowego AS-L

Orteza łokcia AS-L

Poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk ma działanie zmniejszająca obrzęki, ułatwia wchłanianie wysięków i krwiaków. Spełnia funkcję ochronną w sportach kontaktowych.

Czytaj dalej »
Orteza łokcia AM-SL

Orteza łokcia AM-SL

Bardzo wygodna w stosowaniu – odciąża przyczepy mięśni przedramienia poziomie stawu łokciowego. Stosowana w zespołach bólowych stawu łokciowego spowodowanych przeciążeniem, przebytymi urazami lub zmianami zwyrodnieniowymi (np. stany zapalne nadkłykci kości ramiennej – „łokieć tenisisty”). Profilaktycznie w sporcie i w niektórych ciężkich pracach fizycznych związanych z ruchami rotacyjnymi przedramienia i ręki.

Czytaj dalej »