Home » Usztywnienia

Usztywnienia

 

SZYNA 1R HKAFO

  • Brak kategorii

ACL Precision

  • Brak kategorii

Szyna dwuosiowa 2RP

  • Brak kategorii

SZYNA 1R HKAFO

ACL Precision

SZYNY ORTOPEDYCZNE

Elastyczne amortyzatory ortopedyczne

Elastyczne amortyzatory ortopedyczne posiadają konstrukcję resorową, a wykonano je z wysokiej jakości stopów metalu i tworzyw sztucznych i zamontowano w uchwytach jako pakiety. Tak spakietowane amortyzatory montowane są w skrajne peloty wykonane z tworzywa oraz przelotkę środkową, które zawsze są... Czytaj dalej »

System 2RA-ACL Precision

System 2RA-ACL Precision pozwala na kontrolę wielopłaszczyznowego ruchu w stawie kolanowym bezpośrednio po urazie, nie dopuszczając do dalszego zaburzenia funkcji stawu oraz pozwalając na utrzymanie właściwej aktywności ruchowej. System ten składa się z dwóch szyn 2RA i podkolanowych pasków... Czytaj dalej »

Szyna 1

Szyny ( 1 ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w ortezach stawu kolanowego oraz ortezach kończyny górnej w przypadkach, gdy wymagana jest stabilizacja boczna stawu, a nie jest potrzebna regulacja jego ruchomości. Ze względu na niską wagę z powodzeniem znajdują zwolenników... Czytaj dalej »

Szyna 1 Slim

Szyna 1 Slim, to najcieńsza szyna ortopedyczna będąca w ofercie Reh4Mat. Szyna wykonana jest z nierdzewnej stali sprężynowej o bardzo małej grubości. Przegub szyny wykonano z dwóch nierdzewnych pierścieni, z zamontowaną w nich blokadą przeciwprzeprostną. Ramiona szyny mają obłe zakończenia... Czytaj dalej »

Szyna 1R

Szyny ( 1R ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego oraz kończyny górnej, w przypadkach gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia i wyprostu zbędna jest duża stabilizacja boczna stawu, liczy się natomiast bardzo niska waga wyrobu. Ze względu na... Czytaj dalej »

Szyna 1R mini

Szyny ( 1R mini ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w ortezach dziecięcych oraz w ortezach dla dorosłych w których szyny zamykane są w wyrobie w specjalnych kieszeniach bocznych. Stosuje się je również w przypadkach gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia i wyprostu, liczy się ... Czytaj dalej »

Szyna 1R Orthodesign

Szyna ortopedyczna 1R Orthodesign, to nowatorskie podejście do tematyki szyn ortopedycznych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Innowacyjność szyny polega na tym, że w zegarze o średnicy nie przekraczającej 30 mm, zastosowaliśmy regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Dodatkowym atutem szyny... Czytaj dalej »

Szyna 1RE

Szyny ( 1RE ) to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w aparatach stawu kolanowego, aparatach kończyny górnej oraz ortezach stawu biodrowego. Cechą charakterystyczną tych szyn oprócz szerokiego zakresu regulacji kąta zgięcia co 15 stopni jest to, iż istnieje też regulacja... Czytaj dalej »

Szyna 1RE z Odwiedzeniem

Orteza została wyposażona w szynę boczną, która posiada blokadę kąta zgięcia (A) w... Czytaj dalej »

Szyna 1X

Szyna ortopedyczna 1X to szyna jednoosiowa z bardzo zaawansowanym zegarem pozwalającym na regulację ruchomości zabezpieczonego stawu w zakresie od -10 do 90 stopni; regulacji kąta zgięcia stawu, regulacji kąta wyprostu stawu, blokady stawu w zadanym kącie. Zegar szyny ma konstrukcję jednoosiową a jej... Czytaj dalej »

Szyna 2

Szyny ( 2 ) to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób optymalny zbliżony jest do anatomicznego ruchu stawu kolanowego. Szyny tego typu przede wszystkim stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego w przypadkach, gdzie niezbędna jest... Czytaj dalej »

Szyna 2R

Szyny 2R – to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób optymalny zbliżony jest to anatomicznego ruchu stawu kolanowego. Szyny tego typu przede wszystkim stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego w przypadkach gdzie oprócz... Czytaj dalej »

Szyna 2R z mechanizmem przeciwprzeprostnym

Szyny ortopedyczne 2R, to najmocniejsze i najbardziej rozbudowane szyny ortopedyczne w ofercie firmy Reh4Mat. Szyny posiadają mechanizm dwuosiowy i są wyposażone w mechanizm zębatkowy oraz przeciwudarowy amortyzator wyprostu. Szyny wykonane są ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, dodatkowo... Czytaj dalej »

Szyna 2RA Precision

Szyny 2RA Precision to dwuosiowe szyny anatomiczne, które podczas zginania dokładnie odzwierciedlają... Czytaj dalej »

Szyna 3

Szyna (3) to trzyosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm zębatkowy, których ruch zgięcia i wyprostu w sposób niemal idealny zbliżony jest do anatomicznego ruchu stawu kolanowego, przez co w czasie pracy nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Szyny tego typu przede wszystkim... Czytaj dalej »

Szyna jednoosiowa 1RP

Szyny 1RP to jednoosiowe szyny ortopedyczne, przeznaczone do pracy w bardzo ciężkich warunkach i pozwalające na przeniesienie dużych obciążeń. Szyny tego typu, przede wszystkim stosuje się w ortezach stawu kolanowego, w których niezbędna jest mocna stabilizacja boczna stawu kolanowego i precyzyjna... Czytaj dalej »

Szyna Joint Flex Control

SZYNA JOINT FLEX CONTROL - to lekka, uniwersalna i bardzo mocna szyna ortopedyczna przeznaczona do ortez stawu biodrowego. Szyna doskonale nadaje się to stosowania po operacjach stawu biodrowego, kontroluje zarówno kąt zgięcia stawu biodrowego jak i odwiedzenie kończyny dolnej. Szyna została wykonana z bardzo... Czytaj dalej »

Szyna SAFE HIP

SZYNA SAFE HIP - to lekka, uniwersalna i bardzo mocna szyna ortopedyczna przeznaczona do ortez stawu biodrowego. Szyna doskonale nadaje się to stosowania po operacjach stawu biodrowego, kontroluje zarówno kąt zgięcia stawu biodrowego jak i odwiedzenie kończyny dolnej. Szyna została wykonana z bardzo mocnego... Czytaj dalej »

USZTYWNIENIA METALOWE

Fiszbiny spiralne

Nasze fiszbiny ortopedyczne wykonane są z cienkiego sprężynowego drutu, zwiniętego w formę sprężyny i spłaszczonego. Stosujemy fiszbiny o różnej szerokości i różnej grubości drutu co decyduje o sile ich stabilizacji. Każda fiszbina ma zamontowane dwa specjalnie wyprofilowane okucia zapobiegające... Czytaj dalej »

PŁASKIE

Stalki aluminiowe płaskie

Stalki aluminiowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium gwarantującego właściwą sztywność przy ich minimalnej wadze. Posiadają zaokrąglone końcówki zapobiegające uszkadzaniu ortez oraz występują w różnych wariantach szerokości i grubości. Poprzez właściwy dobór szerokości i grubości... Czytaj dalej »

Stalki ortopedyczne płaskie

Stalki ortopedyczne w formie płaskiej montowane są w wyrobach ortopedycznych jako miejscowe usztywnienie, nie wymagają profilowania ani doginania. Czytaj dalej »

PROFILOWANE

Aluminiowa wkładka usztywniająca

Aluminiowa wkładka usztywniająca wykonana jest z miękkiego plastycznego aluminium, które przeznaczone jest do zaszywania w elemencie miękkim ortezy. Wkładka jest bardzo podatna na kształtowanie mechaniczne bez użycia narzędzi, dzięki temu doskonale stabilizuje właściwe fragmenty ortezy.

Aluminiowy stelaż kręgosłupa

Stelaż kręgosłupa został wykonany ze specjalnego stopu aluminium i anatomicznie ukształtowany do kształtu kręgosłupa. Wyrób posiada anatomiczny kształt, otwory na kręgosłupie oraz klamry obrotowe pozwalające na spięcie ze stelażem pasów mocujących. Stelaż został pokryty trwałą powłoką... Czytaj dalej »

Anatomiczna łyżka nadgarstka

Anatomiczne łyżki nadgarstka to usztywnienia dedykowane na prawą i lewą rękę. Ich konstrukcja cechuje się tym, że posiadają usztywnienie nadgarstka i przedramienia oraz anatomiczne podparcie dłoniowe, które zostało tak ukształtowane aby ominąć mięśnie kłębu kciuka, co zdecydowanie poprawia... Czytaj dalej »

Anatomicznie wyprofilowane łyżki dłoniowe

Szyna została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Posiada ona element stabilizujący przedramię oraz dłoń. Jej elementy połączono przegubem wykonanym z tworzywa sztucznego i... Czytaj dalej »

Łuska metalowa

Ażurowa łuska przedramienia i dłoni została wykonana ze stopu aluminium w wersji ażurowej i pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Składa się ona z części przedramienia oraz części dłoniowej ze stabilizacją wszystkich... Czytaj dalej »

Łyżki nadgarstków

Łyżki nadgarstkowe, to specjalnie ukształtowane usztywnienie odzwierciedlające ukształtowanie tej części ciała od spodu. Posiadają one wsparcie śródręcza oraz przedramienia. Wykonane są ze specjalnie usztywnionego aluminium oraz w zależności od przeznaczenia posiadają różne rozmiary, różne... Czytaj dalej »

Rama przednio-przednia

Wyjątkowo mocne ramy z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie. Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką... Czytaj dalej »

Rama przednio-tylna

Wyjątkowo mocne ramy z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie. Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką... Czytaj dalej »

Regulowany stelaz kręgosłupa

Zestaw składa się z dwóch elastycznych pelot wykonanych z ABS, do których domontowano regulatory do szyn kregosłupowych, z dwóch szyn kregosłupowych z otworami regulacyjnymi oraz z klamerek obrotowych do mocowania pasów stabilizujących. Szyny kregosłupowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium... Czytaj dalej »

Stabilizator elewacyjny

Stabilizator elewacyjny z kątową regulacją, jest stosowany w ortezach elewacyjnych kończyny górnej do ustawiania kąta odwiedzenia kończyny od ciała. W celu redukcji wagi, detal został wykonany z aluminium i zabezpieczony farbą proszkową. Stabilizator posiada elementy velcro pozwalające na szybkie... Czytaj dalej »

Stabilizator kciuka

Usztywnienie kciuka zostało wykonane z drutu sprężynowego, anatomicznie wyprofilowane i w celu ochrony go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta zostało pokryte trwałą powłoką proszkową. W części usztywnienia stykającej się z kciukiem zamontowano osłonę z tworzywa sztucznego. Na... Czytaj dalej »

Stabilizator kręgosłupa

Stabilizator kręgosłupa to innowacyjny sposób stabilizacji całego kręgosłupa, który został wstępnie anatomicznie wyprofilowany, wykonany ze specjalnego stopu aluminium oraz pokryty trwałą powłoką proszkową w celu zabezpieczenia go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Stabilizator posiada... Czytaj dalej »

Stabilizator piersiowy

Stabilizator piersiowy stosowany jest w najbardziej zaawansowanych technologicznie wysokich sznurówkach ortopedycznych TLSO, jako uzupełnienie stabilizatora kręgosłupa. Wyrób składa się z peloty łonowej wykonanej z ABS, połączonej z aluminiowym stelażem z regulacją jego długości oraz pelotą... Czytaj dalej »

Stabilizator ramowy

Rama gorsetu Jewetta została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Rama posiada regulację wysokości ramy, regulację jej szerokości zarówno w biodrach, jak i w klatce... Czytaj dalej »

Stalki aluminiowe profilowane, stabilizatory kręgosłupa

Są to szyny i stalki ortopedyczne o różnej grubości i szerokości które zostały wykonane z różnych rodzajów stopów aluminium. Wszystkie te szyny i stalki przed zamontowaniem do danej ortezy zostały wstępnie wyprofilowane co pozwala na przymiarkę wyrobu do ciała konkretnego pacjenta. Dla poprawnego... Czytaj dalej »

Stalki ortopedyczne profilowane

Profilowane stalki ortopedyczne zostały wykonane ze specjalistycznej taśmy sprężynowej o różnych szerokościach i grubościach, w wersji docelowo wyprofilowanej do ciała pacjenta. Ich konstrukcja pozwala na dopasowanie się ich do ciała, dlatego nie wymagają docelowo ostatecznego doginania, jak ma to... Czytaj dalej »

Stelaż aluminiowy

Aluminiowy stelaż z wycięciami doprowadzającymi powietrze, jest elementem usztywniającym do produkcji ortez dłoniowo nadgarstkowych. Stelaż posiada funkcję swobodnego profilowania, dzięki czemu zarówno wszystkie palce jak i nadgarstek pacjenta mogą zostać ustawione pod dowolnymi kątami. Bardzo ważną... Czytaj dalej »

Stelaż aluminiowy na dłoń i przedramię

Stelaż aluminiowy składa się ze stalowego rdzenia i miękkich blach aluminiowych podatnych na ich kształtowanie w celu nadania im właściwego kształtu. Stelaż składa się z części dłoniowej ze stabilizatorem kciuka oraz z części przedramienia. Zestaw nie jest malowany, gdyż jest przeznaczony do... Czytaj dalej »

Stelaż aluminiowy z elementem rotującym

Stelaż biodrowy wykonany jest z miękkiej blachy aluminiowej połączonej ze stabilizatorem ramienia. Kosz biodrowy stelaża wyposażony jest w pas obwodowy pozycjonujący wyrób na ciele pacjenta, a stabilizator ramienia wyposażony jest w szynę dzięki której można bezstopniowo ustawić poziom rotacji... Czytaj dalej »

Strzemię kolanowe z napinaczem

Strzemię kolanowe z napinaczem zostało wykonane ze specjalnie ukształtowanej i ocynkowanej cienkiej rurki stalowej, do której domontowywany jest napinacz i opaska podkolanowa. Napinacz również został ocynkowany i składa się z dwóch zacisków oraz zestawu specjalnie dobranych i zaprojektowanych speżyn... Czytaj dalej »

Szkieletowy stabilizator tułowia

Szkieletowy stabilizator tułowia do bardzo innowacyjna konstrukcja, która składa się z kilku elementów stabilizujących połączonych w jedną całość. Zestaw ten składa się ze stabilizatora kręgosłupa połączonego z koszem biodrowym i podpaszkami. Wszystkie te elementy posiadają regulacje... Czytaj dalej »

Szyna derotacyjna

Szyna Brauna została wykonana ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, została pokryta trwałą powłoką proszkową. Szyna posiada boczne peloty stabilizujące, regulację grzbietową stopy z jej blokadą, oraz regulację kątową... Czytaj dalej »

Szyna elewacyjna kończyny górnej

Szyna elewacyjna została wykonana z drutu sprężynowego, została anatomicznie wyprofilowana, i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta zostało pokryte trwałą powłoką proszkową. Składa się z dwóch części połączonych trwałym przegubem. W celu dopasowania stelaża do... Czytaj dalej »

Szyna haluksa

Usztywnienie do ortez haluksa zostało wykonane ze stali i odpowiednio wyprofilowane i w celu ochrony jej przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta, zostało ocynkowane lub pokryte trwałą powłoką proszkową. Posiada otwór odciążający haluxa, co bardzo poprawia komfort użytkowania wyrobu. Dzięki... Czytaj dalej »

Usztywnienia stawu skokowego

Usztywnienia stawu skokowego zostały wykonane z bardzo twardego elastycznego drutu, zostały anatomicznie wyprofilowane i ocynkowane w celu ochrony go przed szkodliwym działaniem wody i potu pacjenta. Usztywnienie w celu właściwego odciążenia od ciała zostało zamontowane pomiędzy dwie peloty... Czytaj dalej »

Usztywnienie kciuka

Usztywnienia kciuka stosowane są do produkcji niektórych typów ortez nadgarstka, zostały wykonane ze stali, wyoblone, wstępnie wyprofilowane anatomicznie i wyposażone w ażurowy stabilizator kciuka. Usztywnienia montowane są w elementy miękkie ortez nadgarstka do specjalne w specjalnie do tego przygotowane... Czytaj dalej »

USZTYWNIENIA Z TWORZYWA

PŁASKIE

Fiszbiny ortopedyczne z płyty ABS

Fiszbiny ortopedyczne o różnych szerokościach, grubościach i kształtach wycinane są z płyt ABS. Ich rolą nie jest usztywnienie ortezy w celu podtrzymania zabezpieczonego stawu lub innej części ciała, lecz zapobieżenie marszczeniu się i niekontrolowanemu przemieszczaniu się dzianin, z których... Czytaj dalej »

Fiszbiny plastikowe

Fiszbiny plastikowe występują w różnych szerokościach i grubościach, wykonane są z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, takich jak poliamid, ABS czy akryl, a cechy te decydują o ich sztywności. Dzięki takiej konstrukcji są odporne na wodę, wilgoć i pot. Wyroby wyposażone w nie mogą być prane bez... Czytaj dalej »

Pelota brzuszna

Pelota brzuszna sznurówki ortopedycznej wykonana jest z płyty ABS. Posiada anatomiczny kształt z zaokrąglonymi rogami i wzdłużne wycięcia, dzięki którym bardzo łatwo się kształtuje w osi poziomej i zachowuje dużą sztywność w osi pionowej. Taka konstrukcja powoduje, że orteza łatwo dopasowuje się... Czytaj dalej »

Pelota lędźwiowa

Peloty lędźwiowe niskie i wysokie wykonane są w technologii wtrysku polietylenowego. Na pelotach umieszczono przetłoczenia w kształcie kręgów kręgosłupa, dzięki czemu nie naciska na kręgosłup tylko odciąża przyczepy mięśni grzbietu. Na wyrobie umieszczono logo producenta i ścieżkę dla szwu.... Czytaj dalej »

Pelota lędźwiowa z ABS

Niska (LSO) pelota lędźwiowa i wysoka (TLSO) pelota lędźwiowo-piersiowa, zostały wykonane z ABS. Peloty są miękkie, łatwo dostosowują cię do ciała usztywniając właściwy dla danej peloty odcinek kręgosłupa. Peloty wykonane są w kliku rozmiarach i stosowane są w sznurówkach ortopedycznych, jako ich... Czytaj dalej »

Peloty biodrowe

Peloty biodrowe wykonane są z tworzywa ABS. Ich celem jest skuteczne odciążenie pasów kompresyjnych w ortezie miednicy. Dzięki nim, duża siła oddziaływania pasów na ciało pacjenta rozkładana jest na zdecydowanie większej powierzchni, przez co nacisk miejscowy na ciało jest znacznie mniejszy. Peloty... Czytaj dalej »

Peloty z płyty ABS

Zestaw składa się z dwóch elastycznych pelot wykonanych z ABS, do których domontowano regulatory do szyn kregosłupowych, z dwóch szyn kregosłupowych z otworami regulacyjnymi oraz z klamerek obrotowych do mocowania pasów stabilizujących. Szyny kregosłupowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium... Czytaj dalej »

Płyta termoplastyczna

Płyty termoplastyczne występują w różnych kształtach i wykonane są z ażurowej płyty niskotemperaturowej. Płyty te uzyskują elastyczność już przy temperaturze 60 stopni C, dzięki czemu można ją aplikować bezpośrednio na ciało pacjenta. Po zmniejszeniu się temperatury płyty... Czytaj dalej »

Usztywnienia z płyty ABS

Usztywnienia z cienkiej płyty ABS, to bardzo lekkie usztywnienia, które zabezpieczają właściwy kształt ortezy w konkretnych jej miejscach, natomiast nie usztywniają poszczególnych części ciała pacjenta. Orteza posiada właściwy kształt obwodowy, ale nie posiada funkcji kompensacyjno – usztywniającej... Czytaj dalej »

Usztywnienie do gorsetu na skoliozę

Elementy usztywniające do gorsetu BOA do leczenia skolioz zostały zaprojektowane i wykonane z ABS. Do usztywnień mocowane są poszczególne elementy BOA systemu kompresyjnego ortezy. Struktura usztywnień jest bardzo mocna wzdłużnie – nie rozciągają się pod działaniem dużych sił wzdłużnych, natomiast... Czytaj dalej »

Usztywnienie stawu skokowego

Pelota stawu skokowego została wykonana z płyty ABS. Posiada anatomiczny kształt i wzdłużne wycięcia, dzięki którym bardzo łatwo się kształtuje w osi poziomej i zachowuje dużą sztywność w osi pionowej. Taka konstrukcja powoduje, że orteza skokowa łatwo dopasowuje się do kształtu podudzia, a... Czytaj dalej »

Wkładka podeszwowa

Wkładka ortezy wykonana jest z płyty ABS i występuje w wielu rozmiarach w wersji prawej i lewej. Dzięki sztywności wkładki stopa jest unoszona podeszwowo na całej powierzchni. Profilowana tylna łuska wykonana jest z płyty polietylenowej, łatwo dopasowuje się do kształtu kończyny i usztywnia ortezę w... Czytaj dalej »

PROFILOWANE

Łuski i peloty 3D wykonywane są metodą termoformowania w płyt ABS i Polietylenu. Peloty posiadają unikalny kształt, wykonane są na anatomicznych modelach, dzięki czemu doskonale układają się na ciele i przenoszą znaczne siły. Do pelot można domontowywać inne elementy usztywniające, takie jak szyny i... Czytaj dalej »

Dziecięce peloty ramienia i przedramienia

Dziecięcy system stabilizacji kończyny górnej składa się z szyn ortopedycznych z zegarem regulującym ruchomość stawu łokciowego, z uchwytem dłoniowym oraz z funkcją regulacji długości szyn. Do szyn domontowano regulowane peloty przedramienia i ramienia do których zamontowano zapięcia Velcro... Czytaj dalej »

Łuska dłoniowa

Pełne usztywnienie ortezy dłoniowej to unikatowe rozwiązanie wykonane z ABS. Usztywnienie jest anatomicznie wyprofilowane i występuje na prawą i lewą rękę. Posiada system wycięć na elastyczne pasy stabilizujące każdy palec oddzielnie oraz nadgarstek. Od spodu dłoni wykonano system perforacji dzięki... Czytaj dalej »

Łuska kończyny górnej

Łuska kończyny górnej została wykonana w formie ażurowej z dwóch anatomicznie uformowanych płyt ABS połączonych ze sobą zawiasem łokciowym. Do łuski domontowano klamry obrotowe ułatwiające układanie się pasów obwodowych na kończynie. Do łusek zamontowano również metalowe elementy z regulacją... Czytaj dalej »

Łuska na opadającą stopę

Łuska na opadającą stopę występuje w różnych rozmiarach na prawą i lewą nogę. Łuska składa się z wkładki podeszwowej, szyny spiralnej oraz peloty goleniowej. Łuska została wykonana z włókna węglowego miejscowo wzmocnionego cevlarem. Do peloty goleniowej zamontowano klamry obrotowe ułatwiające... Czytaj dalej »

Łuska podrzepkowa

Rama ortezy podrzepkowej została wykonana z płyty ABS i wyprofilowana anatomicznie. Do ramy zamontowano cztery obrotowe klamerki, które pozwalają na doskonałe dopasowanie pasków obwodowych do kończyny. Rama może być podgrzana opalarką i dopasowana indywidualnie do każdego pacjenta. Do ramy od wewnątrz... Czytaj dalej »

Łuski barkowe

System łusek barkowych to anatomicznie wyprofilowane łuski ortopedyczne 3D wykonane z cienkiego ABS, który z łatwością dopasowuje się do kształtu kończyny. Zestaw składa się z zewnętrznej i wewnętrznej łuski ramienia. W łuskach zamontowano klamry obrotowe oraz system wycięć na pasy obwodowe. Od... Czytaj dalej »

Łuski stabilizujące

Anatomiczne łuski stawu skokowego wykonywane są metodą wtrysku tworzyw sztucznych z ABS. Łuski posiadają różne rozmiary i występują jako usztywnienia na prawą i lewą nogę oraz jako wewnętrzne i zewnętrzne. Stosuje się je do konstruowania różnego typu ortez stawu skokowego. Ortezy zawierające te... Czytaj dalej »

Peloty ramienia i przedramienia

System stabilizacji kończyny górnej składa się z szyn ortopedycznych z zegarem regulującym ruchomość stawu łokciowego, z regulowanym uchwytem dłoniowym oraz z funkcją regulacji długości szyn. Do szyn domontowano regulowane peloty przedramienia i ramienia do których zamontowano zapięcia Velcro... Czytaj dalej »

Peloty stabilizujące

Peloty stabilizujące wykonane z ABS są częścią systemu zewnątrz szkieletowego ortezy HKAFO. Zostały anatomicznie wyprofilowane i posiadają bardzo szerokie zakresy regulacji ich szerokości i obwodów oraz zestawy klamer obrotowych. Dodatkowo do systemu należą również zewnętrzne i przyśrodkowe szyny... Czytaj dalej »

Peloty uda

Elementy usztywniające do kończyn dolnych to wykonane metodą termoformowania peloty udowe i peloty podudzia oraz szyny ortopedyczne z zegarem kolanowym regulującym kąt zgięcia i wyprostu stawu. Zestaw posiada możliwość regulacji długości oraz wycięcia na poprowadzenie pasów obwodowych. Do pelot od... Czytaj dalej »

Półwkładka podeszwowa

Półwkładka podeszwowa wykonana jest z płyty ABS i jest ona dodatkowym elementem stabilizującym staw skokowy i zabezpieczającym go przed skręceniem. Użytkownik obciążając ciężarem własnego ciała wkładkę, uniemożliwia przesuniecie się jej w bucie, i dzięki temu, mocne taśmy boczne przymocowane do... Czytaj dalej »

Profilowane usztywnienie

Stabilizator z przegubem skokowym

Szyna palca

Szyny palcowe to proste ortezy usztywniające stawy śródręczno-paliczkowe poszczególnych palców dłoni. Szyna została wykonana z ABS i wstępnie wyprofilowana do kształtu palców. Na szynie zamontowano zapięcia Velcro do których dopina się elastyczne taśmy obwodowe palców i śródręcza. Czytaj dalej »

Szyna palców ręki

Element usztywniający palce w ortezie dłoniowej składa się w paliczków wykonanych metodą wtrysku z poliamidu i stali nierdzewnej. Zestaw ten posiada system regulacji kątowej poszczególnych paliczków, umożliwiając w ten sposób pożądane ustawienie palców dłoni. Element ten został tak skonstruowany... Czytaj dalej »

Wkładka usztywniająca kciuk

Wkładka usztywniająca kciuk została wykonana z anatomicznie wyprofilowanego ABS. Wkładka została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby można ją zamontować wewnątrz ortezy dłoniowej. Usztywnia ona kciuk i utrzymuje go w odwiedzeniu. Czytaj dalej »

Szyna 1R Orthodesign pediatryczna

Szyna dwuosiowa 2RP